A távkapcsolat nem megy mindenkinél. Egész pontosan két ember türelme, hűsége, bizalma és szerelme szükséges hozzá. Szóval ugyanaz, mint azoknál a pároknál, akik egy helyen élnek. A távolság elviseléséhez viszont valamit át kell alakítani az ember agyában ahhoz, hogy ez az egész ne akadályt, hanem kihívást jelentsen. Elég régóta élünk így ahhoz, hogy tudjuk, nem olyan ördögtől való dolog ez.

1. Kommunikáció

Telefon, Skype, SMS, e-mail, Viber... teljesen mindegy, melyik kommunikációs csatornát választjátok, a lényeg, hogy beszéljetek! A hétköznapi rohanásban is fontos, hogy legyetek részei egymás életének,  tudjatok a másik dolgairól, legyen szó akár komolyabb történésről, vagy akár egy jelentéktelennek tűnő apróságról. Egy távkapcsolat nem a sablonos beszélgetések és az időjárásról való társalgás színtere. Kérdezd meg, milyen napja volt! És ha ő kérdez, lehetőleg ne intézd el annyival, hogy „nem volt semmi különös". Ez azért is jó, mert egy idő után kialakul az a képességetek is, hogy a másik hangszínén meghalljátok, ha esetleg éppen rossz a kedve. Ha ilyenkor nem faggatod, hanem bohóckodsz egy kicsit, rögtön jobb kedvre derül ő is.

2. Táv-programok

Távtévénézés, távbevásárlás, távközlekedés, távfőzés... és még sorolhatnánk, hányféle olyan élményünk van, amit bár egymástól távol, mégis valamilyen módon közösen csináltunk. Előfordult már, hogy „bekapcsoltam" Marcit az éterbe, miközben otthon főztem, de én is „mentem" már vele számtalanszor bevásárolni. A távtelevíziózás és a sorozatnézés pedig rendszeres programmá vált legalább hetente egyszer.

3. Apró meglepetések

Hamar rájöttünk, mennyire fontos, hogy a másik akkor is érezze a törődést, amikor akár hetekig nem találkozunk. Néhány postán feladott fotóval kezdődött az egész, melyek a legutóbbi találkozásunkkor készültek. Nem is gondolná az ember, mennyire jól tud esni egy ilyen küldemény. Azóta egyszer mikuláscsomagot is bíztunk a postás nénire. Emellett szokássá vált, hogy minden találkozásunkkor valamilyen aprósággal kedveskedünk a másiknak, legyen az akár egy üveg a kedvenc szörpjéből, vagy egy szál virág. Ezek pont elférnek a táskában, nem kerülnek sokba és a másik tudja, hogy figyelünk rá. Egy másik ehhez hasonló szokásunk, hogy minden alkalommal szendvicset csomagolunk egymásnak a hazaút előtt. A csomagban mindig helyet kap egy pár soros levélke is. Így valahogy nem fáj annyira az ember szíve, ha újra el kell válni.

4. Számolni az alvásokat

Elképesztően sokat tud segíteni, ha pontosan tudjátok, mikor találkoztok legközelebb. Lehet ez akár több hét is, ha biztos vagy benne, mikor láthatod őt újra, valahogy könnyebb várakozni. Ezt az időt mi mindig „alvásokban" mérjük. Már csak tízet kell aludni, már csak kilencet...

5. Tartalmas időtöltés


Mivel kevés a közösen eltölthető idő, igyekezzetek tartalmas programokat kitalálni! Az itt szerzett emlékek kitartanak a következő találkozásig. Nem kell nagy dolgokra gondolni, hiszen egy séta is lehet olyan program, ami biztosít benneteket arról, hogy még mindig jók vagytok együtt.

Dina és Marci

Mérföldeken át blog

további írásokat ITT találsz tőlük

Kiemelt képünk illusztráció - Forrás: Shutterstock/oneinchpunch