Pásztory Dóri: „Aki nem értékeli az eredményeinket, az csináljon végig egy hetet egy paralimpikonnal” – Az én életem, az én döntésem
Támogatott tartalom
2017. december 29.
|
DTK
Végtaghiánnyal született, egy nappal később majdnem meghalt a kórházban, már csaknem lemondtak róla, de ő nagyon akart élni. Két évtizeddel később kétszeres paralimpiai bajnok úszó lett belőle. Hogy ehhez mi mindenen ment keresztül, szerinte minek köszönhető, hogy sikerült, vajon miért rettegett, mielőtt anyuka lett, és aztán miért múlt el a félelme… mindezt elmesélte D. Tóth Krisztának. Az én életem, az én döntésem interjúsorozat idei utolsó részében: Pásztory Dóri.
Neked ajánljuk
Videó –
2019. május 22.
–
DTK
Élete első négy hónapját az anyukája nélkül töltötte egy súlyos lelki betegség miatt. Élsportoló úszóként folyamatosan nyomasztotta a súlya, ezért néha hánytatta magát. A szüléstől pedig ugyanúgy rettegett, mint a repüléstől. Pásztory Dóri kétszeres paralimpiai bajnok számára a pszichológushoz járás ugyanolyan természetes, mint a fodrász. Erről és mindenről, ami közötte történt, megindító nyíltsággal mesélt az Elviszlek friss adásában. Szerintünk nézzétek meg.
29 like / 3 dislike
44 megosztás
WMN Szpsg –
2017. szeptember 29.
–
DTK
Hogyan jut el egy 16 éves lány odáig, hogy fölmegy egy ház tetejére, és leugrik a negyedikről? Hogyan jut el egy kamasz odáig, hogy a sikertelen öngyilkossági kísérlet után új életcélt talál magának – immár kerekesszékben? Mire gondol felnőtt nőként, amikor a nyakába akasztják az ezüstérmet a paralimpián? Dani Gyöngyi kerekesszékes vívó ma anyuka és boldog ember. Ő „Az én életem, az én döntésem” sorozat októberi vendége.
47 like / 4 dislike
920 megosztás
WMN Szpsg –
2017. április 28.
–
DTK
„Így alakult az életem – nekem ez nem okozott problémát, amíg mások nem csináltak belőle problémát.” Az én életem, az én döntésem második epizódjában, DTK Barabás Éva műsorvezetővel beszélget.
154 like / 9 dislike
2482 megosztás
WMN Egszsg –
2020. október 12.
–
GySz
„A magyar testkultúra alapvetően szemérmes, és az emberek jó része nem igazán tudatos a testi működéseivel kapcsolatban – a nők közül sokan például azért nem vizsgálják meg a mellüket, mert szégyellik, vagy furcsának, idegennek tartják, ha a saját testükhöz hozzáérnek, tapogatják. Ez egész egyszerűen »nem szokás«. És ez baj.”
0 like / 0 dislike
104 megosztás
WMN Szpsg –
2020. augusztus 27.
–
DTK
Mitől látjuk magunkat olyannak, amilyennek? És miért van az, hogy a tükör előtt állva is eszünkbe jut néha: hogyan látnak minket mások?
0 like / 0 dislike
47 megosztás
WMN Egszsg –
2020. augusztus 11.
–
BS
Mivel a legtöbb reklám tudat alatt hat, nagyon fontos, hogy tudatosítsuk magunkban újra és újra, hol és mennyire vagyunk megvezetve, és ez az egész hogyan hat a testképünkre.
0 like / 0 dislike
33 megosztás
Legfrissebb
WMN Egszsg –
2021. március 8.
–
WMN
„Tüdőgyulladás? Most? Covid-járvány közepén? A kemó vége előtt?” Sorozatunk negyedik részét olvashatjátok ma.
0 like / 0 dislike
28 megosztás
WMN Ügy –
2021. március 8.
–
WMN
Az UNICEF becslései szerint globálisan jelenleg több mint 100 millió gyereket foglalkoztatnak a textilipar, valamint a cipőgyártás ellátási láncában, azaz közvetlenül vagy közvetve részt vesznek azon termékek előállításában, amelyeket esetleg mi magunk is nap mint nap viselünk.
0 like / 0 dislike
85 megosztás
WMN Zizi –
2021. március 8.
–
TF
Lehet online anyukacsoport nélkül gyereket nevelni, ez vitathatatlan (hiszen ma már mindent lehet), csak éppen nem érdemes! Tóth Girlzonboard Flóra elmondja, miért érzi így.
0 like / 0 dislike
10 megosztás