Mindig is volt egy olyan érzésem, hogy Barabás Évában sokkal több van, mint amennyi lehetőséget kap arra, hogy megmutassa a képernyőn. Azt tudtam, hogy hozzám hasonlóan ő is vidéki lány, azt pedig el tudtam képzelni, hogy – noha több mint két évtizede képernyőn van már, és látszólag magabiztos – a „vidékisége” miatt sokszor érezte magát kicsinek és elveszettnek a városban és a szakmában egyaránt. De nemcsak erről beszélgettünk, hanem arról is, hogyan szóltak be neki gyerekkorában a „cucli” hajára, a férfias orrára, hogyan vágták a fejéhez, amikor népművelőként kulturális programokat szervezett Bonyhádon, hogy ez már „majdhogynem prostitúció”, és persze a gyerekkérdésről is. Mert Évi 48 éves, és nincs saját gyereke. El lehet képzelni, hogy mi mindent „kap” ezért... Új műsorunk, Az én életem, az én döntésem első részében Palya Beával beszélgettem. Most következik: Barabás Éva.
Csupa szív, csupa erő, csupa sebezhetőség, csupa mondanivaló. Ott van a szemünk előtt 30 éve nap mint nap, mégis az az érzésünk, hogy olyan keveset tudunk róla. Pedig lenne mit! Szóval, nagyon örülünk, hogy DTK elvitte magával Barabás Évit.
44 évesen egy-egy jól sikerült közös munka vagy éppen beszélgetés után még mindig gyakran azt kapja: „nahát, nem is gondoltam volna”, vagy „milyen kellemes csalódás”. Oláh Ibolyát húsz éve ismerte meg az ország, vagyis… akkor látta, hallotta először. Megismerni igazán sosem sikerült. Talán a friss Elviszlek-epizód picit közelebb visz hozzá mindannyiunkat:
Pszichológushoz jár, antidepresszánsokat szed és kiégett. Ráadásul minderről nyíltan beszél. Ahogy minden másról is, ami foglalkoztatja, akkor is, ha azzal évezredes határokat feszeget. Hodász András atya abbahagyta azt a YouTube-csatornát, amely az ország egyik legismertebb papjává tette. Kiégés, csalódottság, a társadalom állapota, gyógyulás és újjáépülés… na meg a „szupererőt kölcsönző” reverenda; itt a friss Elviszlek magammal, nézzétek meg:
Egyáltalán nem lehet (és nem is kell) kategorizálni. Sem zenészként, sem íróként, de még szülőként sem. Apa lett húszévesen és ötvenévesen is, és állítja: hatéves, örökbe fogadott fiával most sokkal átgondoltabb ebben a szerepben, mint anno. A Kistehén zenekarral végső búcsúra készülnének, de Kollár-Klemencz Lászlónak esze ágában sincs abbahagyni az alkotást (hála istennek). Itt a friss Elviszlek, nézzétek:
Mi történik, amikor az ember a legmagasabb csúcsról egyszer csak lezuhan? Vajon mi van a legeslegmélyebb ponton túl? Mi segít kikecmeregni, létezik-e megváltás? És hogyan él tovább az, aki egyszer már mindent elveszített? Sokféle választ lehet adni ezekre a kérdésekre – Fehér Balázs, volt modell, énekes, a Carbonfools zenekar korábbi frontembere mutat most egyet ezek közül. A totális, kíméletlen szembenézést. Itt a friss Elviszlek magammal epizód, nézzétek meg:
Úgy érzi, egy színésznőt mindennap szembesítenek a korával – a kérdés az, hogy mit kezd ezzel. Hogyan szembesíti az embert a korával és a külsejével egy szerep? Mit kezd azzal a helyzettel, hogy az a férfi, aki 32 éve a társa, most a főnöke lett? És vajon hogyan lehet beilleszkedni egy sok sebből vérző, megtépázott társulatba? Itt a friss Elviszlek magammal, és benne: Nagy-Kálózy Eszter Kossuth-díjas színművész.
Egy háziállat jelenléte olykor szó szerint is életmentő lehet. De van, hogy a segítség onnan érkezik, ahonnan nem is számítanál rá. Olvassátok el ezt a tíz fantasztikus történetet állatok hőstetteiről:
Hesna amerikai utazásának egyik csúcspontja, amikor találkozott Elliot Aronson világhírű amerikai pszichológussal. De odáig hosszú út vezetett. Megérkezett az ösztöndíjas riporter amerikai naplójának legújabb része, olvassátok:
„Számtalan szóbeli bántalmazás ért már teljesen ismeretlen férfiaktól életem során. Tegye fel a kezét, akit nem!” – írja vendégszerzőnk, aki most kicsit besokallt. De csoda? „Egy nő egyedül egy kocsiban, az utcán, a boltban de tulajdonképpen bárhol céltáblájává válhat a férfi agressziónak, a verbális abúzusnak.” Fogadjunk, veled is történt már hasonló.