Milyen gátlásai lehetnek egy tehetséges, okos, gyönyörű, igazi irodalmár sikercsaládból a szakmába valósággal berobbanó fiatal költőnőnek? Elképzelni is nehéz, ugye? Kiderült, hogy a szorongást és az önbizalomhiányt volt honnan örökölnie; édesapja, Kemény István, az egyik legzseniálisabb kortárs magyar író-költő például nem hagyta, hogy lányai, Zsófi és Lili a könyveit olvassák, mert – mint Zsófi meséli – „szégyellte őket előttünk”. Szóval azoknak, akik szerint Kemény Zsófinak „csak megszületni volt nehéz”, üzenjük, hogy nézzék meg ezt a beszélgetést. És nézzék meg azok is, akik valaha szorongtak már önmaguk- és a munkájuk miatt. Az én életem, az én döntésem sorozatban D. Tóth Kriszta vendége: Kemény Zsófi költő, író, slammer.
Nézd meg DTK korábbi beszélgetéseit is Az én testem, az én döntésem sorozatban: Palya Beáét ITT találod, Barabás Éviét ITT, Farkas Franciskáét pedig ITT.
Kemény Zsófi nagyon fiatal, de máris ikon. Mert olyan érzékenységgel fordul a szövegek felé, ami nagyon keveseknek adatott meg. 21 évesen a slam poetry sokszor megkoronázott királynője. Édesapja, Kemény István szintén saját korosztályának ikonikus írója. Úgyhogy nem csoda, ha Zsófi ennyire jól látja, mennyi mindent adott nekünk Szabó Magda.
„Így alakult az életem – nekem ez nem okozott problémát, amíg mások nem csináltak belőle problémát.” Az én életem, az én döntésem második epizódjában, DTK Barabás Éva műsorvezetővel beszélget.
Mi az, hogy szép? Noha az éppen aktuális trendek és szépségideálok időről időre megpróbálnak precíz választ adni a kérdésre, szerencsére egyre több olyan törekvés, művész, aktivista kap nyilvánosságot, akik nem fogadják el ezeket. Közéjük tartozik Bajrami Netta is, aki fotóművészetében szakít a klasszikus ideákkal.
Mi van akkor, ha olyan szinten eggyé válik valaki a sminkelt arcával, hogy anélkül már nem mer mutatkozni? Ha nincs elég bátorsága vállalni a pőre arcát, ha úgy érzi, a közvetlen környezete is inkább a „mázolt” verzióját ismeri és szereti? És hogyan segíthet ebben az oly sokat szapult közösségi média?
A WMN Szépségem sorozatának legújabb részében szerkesztő-újságírónk, Filákovity Radojka mesélt arról, hogyan talált vissza önmagához perinatális vesztesége után.
Jacky Dejo egy fiatal holland lány, aki gyerekinfluenszerként, snowboardosként, bikinimodellként és közösségimédia-vállalkozóként szerzett hírnevet. Ez 2024-ben nem is számít nagy dolognak. A története attól lesz érdekes, hogy már korai tinédzserévei alatt globális rajongótábort épített ki: elsősorban felnőtt férfiakból.
Jó darabig a kényszer hozta, hogy az örökölt zománcos lábosban, az ütött-kopott edényekben főzzön. Az, hogy bármiből újat vegyen, fel sem merülhetett. Arra már nem jutott pénz. Az idők változnak, a mások tárgyai után való vágyakozás pedig szép lassan átalakul megelégedéssé, a nagyszülők régi tányérjainak megbecsülésévé. Olvasónk novellája.