Papíron nem vagyunk szegények, de az életünk a nélkülözésről szól
A relatív szegénység 13-as listájából hét begyűrűzött szerzőnk mindennapjaiba is. Három diplomával, nyelvtudással, értelmiségi hivatása mellett kitartva megállítható-e a lecsúszás?
A relatív szegénység 13-as listájából hét begyűrűzött szerzőnk mindennapjaiba is. Három diplomával, nyelvtudással, értelmiségi hivatása mellett kitartva megállítható-e a lecsúszás?
Nem is az a kérdés, mit csinál tíz fiú és tíz lány felnőtt felügyelet nélkül egy-egy (külön) házban. Hanem az, hogy miért viselkednek úgy, ahogy.
Felfüggesztik az Erasmus-programot több magyarországi egyetemen. A fájdalmas hír kapcsán egykori diákokat kérdeztünk meg arról, mit adott nekik a program, miért lenne érdemes küzdeni érte. Ti voltatok erasmusosok? Nektek milyen volt?
„Fáradunk, izolálódunk, beszűkül és deformálódik a gondolkodásunk, mentálisan és testileg is egyre sebezhetőbbekké válunk” – írja a tanárok, diákok, szülők mentális állapotáról pedagógusként dolgozó olvasónk. Mi segíthet, hogy kitartsunk?
Bár az új határozatok nem teszik semmissé az abortusztilalmat abban a 13 államban, amelyben az érvényben van, hatalmas különbséget jelenthetnek ott, ahol a jog védelmet élvez.
2023 szeptemberétől már nem követeli meg az állam a nyelvvizsgát a diplomához, egyben pedig azoknak, akik már korábban letették a záróvizsgát, de csak ez hiányzott a diplomához, ugyancsak kiadja „bennragadt” oklevelét. Az ügyben érintett szerzőnk elemzi a kacifántos helyzetet:
Oktatásügyi szempontból egyetlen jó dolog történt 2022-ben: az, hogy vége lett az évnek. Balatoni József krónikája a tavalyi évről.
Egy évvel ezelőtt óriási felháborodást keltett az úgynevezett pedofiltörvény, amely a könyvkiadókat is jókora dilemma elé állította. De vajon tényleg eltűntek az LMBTQ-könyvek a boltok polcairól? Egyáltalán, milyen hatással volt a törvény az ezek iránti keresletre?