Átnevelő terápia akár egy pszichológiai rendelésen is megtörténhet – itthon is
Az LMBTQ-fiatalok „átnevelését” célzó reparatív terápia óriási károkat képes okozni. Szerzőnk, Kanicsár Ádám András az itthoni helyzetnek járt utána:
Az LMBTQ-fiatalok „átnevelését” célzó reparatív terápia óriási károkat képes okozni. Szerzőnk, Kanicsár Ádám András az itthoni helyzetnek járt utána:
„Ennyi pénzért, egyetemi végzettséggel ilyen munkát végezni egyszerűen nem éri meg” – mondja gyógypedagógus szerzőnk, mi pedig nem tehetünk mást, mint feltesszük magunknak a kérdést (ami őt is kínozza): ha nem változik semmi, akkor holnap vajon ki lesz a kihívással élő gyerekekkel, emberekkel?
Az amerikai alaptörvény 1791-ben elfogadott második módosításában olvasható, hogy az állampolgároknak joguk van saját fegyvert tartani és hordani. Ez a törvény tehát a XVIII. századi viszonyokra íródott, amikor az emberek sokszor valóban csak saját fegyverükkel védhették meg magukat a katonáktól vagy a fosztogatóktól. Miért nem aktualizálják hát a törvényt annak ellenére, hogy gyakoriak a tömegmészárlások: legutóbb négy napja gyilkolt meg egy férfi 19 kisgyereket, két tanárt miután a saját nagymamáját is meglőtte. Amerikában élő szerzőnk írása:
„Sosem tudhatjuk, a befektetett szeretet mikor fog megtérülni, de ettől még fontos, hogy minden tőlünk telhetőt megtegyünk” – mondja Terék Anna, aki saját, erre az alkalomra írt versével támogatja az Élményakadémia kampányát. Milyen kihívások érik a serdülőket nyáron, és hogyan segíthetünk mi? Interjú a költővel, aki egyben iskolapszichológus is.
Mitől lesz valaki az alkohol rabja? Mi segíthet a legtöbbet a leszokásban? Milyen az élet egy alkoholbeteg szülő mellett? Nagyon fontos kérdésekről esett szó a Dózsa György úti hajléktalanszálló beszélgetős klubjában, amely májusban a szenvedélybetegségek témáját járta körbe.
Annyi fontos kérdésről beszélhetnénk a Heard-Depp-per kapcsán, az összesz.rt ágy, a levágott ujj és egyéb horrorisztikus részletek közt azonban épp a lényeg vész el, állítja Mózes Zsófi, és el is mondja, miért gondolja így:
Húsz–harmincezer friss diplomás nyelvvizsga és nyelvtudás nélkül kerül a munkaerőpiacra. Mi lesz velük?
A szülési-születési trauma sokszor ismétlődik a családokban generációkon át. És ennek erős társadalomformáló hatása lehet. Mit lehet tenni megelőzésképp? Olvassátok el Szabó Anna Eszter írását a Perinatus Alapítványról!