Nem mehetünk el mellettük szó nélkül! – 18 fontos kampány
Tehetsz róla! Tehetsz ellene!
Tehetsz róla! Tehetsz ellene!
A napozás káros hatásairól nem lehet eleget beszélni. De mi a helyzet a gyerekekkel? Hogyan tanítsuk meg nekik a nap veszélyeit, hiszen a mi gyerekkorunkban még nem volt ennyire kockázatos kimenni a napra délidőben...
Sokunkat riogattak azzal gyermekkorunkban, hogy eljön értünk a zsákos bácsi. De mi történik akkor, ha a riogatás valósággá válik? Varga Bálint: Váltságdíj nélkül című regényében három elrabolt fiatalról mesél. Dr. Gyurkó Szilvia ennek kapcsán ír arról a felderítő rendszerről, amely ilyen esetekben a leghatékonyabb.
A nemi erőszakról beszélnünk kell, minél többet. Most pedig miniszterelnökünk tusnádfürdői beszéde után ismételten alkalom adódik erre. Dr. Gyurkó Szilvia elmondja, hogyan kell értelmezni az ezzel kapcsolatos statisztikákat, és miért irigyelhetjük Svédországot annak ellenére, hogy ott (statisztikai szempontból) magasabb az esetek száma.
Amerikában teljes önmegtartóztatásra igyekeznek rávenni a tizenéveseket. Kínában a politika „fogamzásgátlót" csinált az abortuszból. Magyarország a két véglet között van, de tíz éve itthon sem csökken a tinédzserterhességek száma. Csak a megfelelő szexedukáció segíthet.
Itt az ideje, hogy odafigyeljünk ezekre az emberekre! Úgy, ahogy megérdemlik. Kezdjük mondjuk tizenkét ténnyel, melyeket mindenkinek tudni kellene a speciális olimpikonokról.
Embernek maradni minden körülmények között. Dacolva közhangulattal, betyárkodással, kormányzati kommunikációval, hazaárulózással... Egy önkéntes beszámolója Szegedről, a menekülteket segítő civil csoport munkájáról. Olvassátok el, megérdemlik.
Tényleg normális, hogy a gyerekek erőszakosak egymással? Mennyi fér bele? Vajon kiből lesz áldozat? És mit tehet a szülő? Ezeket kell tudnod a gyerekkori erőszakról!