Ebben a kategóriában olyan civil, a nagyközönség számára nem ismert nőket díjazunk, akik egy fontos ügyet képviselnek, ezért az ügyért küzdenek, emelnek szót. Nincs a kezükben megafon, a leggyakrabban a háttérben dolgoznak – másokért. Ezektől a bátor nőktől jobb, élhetőbb a világ, miattuk működik a civil szféra.

De még mielőtt bemutatnánk a kategória jelöltjeit, néhány fontos információ: 

Szavazni február 23-ig tudtok EZEN a linken, egy IP-címről kategóriánként egyszer. A díjakat – a Nyoszoli Kinga iparművész által tervezett üvegszobrokat, valamint  a személyenként félmillió forintos alapítványi vagy egyesületi támogatást – pedig március 8-án, a WMN tizedik születésnapja alkalmából megrendezett WMN Fesztiválon adjuk át, ennek részleteit ITT találjátok.

És akkor jöjjenek a jelöltek:

Kőműves Glória – a Nevetnikék Alapítvány létrehozója

Kép forrása: Kőműves Glória

Az alapítvány programjának kitalálója és lelke, aki 2008-ban kezdte látogatni a Pécsi Gyermekklinika betegeit kézműves-zenés programjával. Csapatával immár 17 éve járnak be kórházakba, hogy magukra hagyott gyerekeken segítenek, akik között sokan végstádiumú betegséggel küzdő kisgyerekek, vagy a gyermekvédelmi rendszer által cserben hagyott csecsemők. Kőműves Glória célja, hogy országos szinten elérhetővé tegye a tudásukat, tapasztalataikat, hiszen egy hospitalizált és teljes apátiában létező baba ellátása nem feltétlenül könnyed feladat. Munkájuk részeként jogi és szakmai hátteret biztosítanak minden olyan civil szervezetnek is, amely szeretne bejutni kórházakba segíteni.

Dr. Muszbek Katalin – a Magyar Hospice Alapítvány és Hospice Ház életrehívója

Fotó: Bielik István

Pszichiáter, pszichoonkológus, ő honosította meg hazai hospice-ellátást Polcz Alaine-nel. Egész életében az élet és a halál méltóságáért dolgozott, munkájának nyomán a végstádiumú betegek úgy fejezhetik be földi létüket, hogy minden segítséget – fizikai és lelki támogatást egyaránt – megkapnak. 1988-ban ő indította el a pszichoonkológiai munkacsoportot, amit akkor még szkeptikusan fogadott a szakma – mára már tudjuk, milyen fontos a betegek és hozzátartozóik mentális támogatása. Páratlanul gazdag szakmai és és emberi életútja során ő maga is számtalan veszteséget átélt, csaknem minden rokonát rák miatt vesztette el. Dr. Muszbek Katalin harminchárom év után, 2024 év elején köszönt le orvosigazgatói posztjáról a Hospice Alapítványnál.

Sevcsik M. Anna – az Élet.Érzés Egyesület alapítója

Kép forrása: Sevcsik M. Anna

2015-ben indította útjára az Élet.Érzés – korábban Babagenetika – Egyesületet. Személyes érintettsége sarkallta arra, hogy segítséget nyújtson a nehezített gyerekvállalásban, valamint a perinatális veszteségben érintett nőknek, férfiaknak, családoknak. Saját tapasztalataival az egyesületen keresztül mára több ezer családnak nyújtott pszichológiai, egészségügyi, jogi segítséget a családtervezés minden állomásán. Sevcsik M. Anna nyolc alkalommal volt várandós, végül öt kisbabának adott életet, három átsuhanó baba után pontosan tudja, mire van szüksége a szülőknek, életét arra tette fel, hogy ezt a tudást megossza az érintettekkel, ráadásul térítésmentesen.

A SzuperWMN-díj civil döntőseire tehát február 23-ig tudtok szavazni, ide kattintva:

WMN szerkesztőség