Gyurkó Szilvia cikkei

Összesen: 394 db cikk

„Az állam nagyon gyakran rossz szülő” – Egy autista állami gondozott gyerek kálváriája

WMN Ügy – 2020. november 10. – GySz

„Úgy hívják: rendszerbántalmazás. Mert az a rendszer, ami arra hivatott, hogy a gyerekek helyzetében javulást idézzen elő, kedvezőbb körülményeket teremtsen nekik, az nem látja el megfelelően ezt a feladatát, és a gyerekeknek nem segít, mi több, gyakran még rosszabb helyzetet idéz elő, mint ami korábban, a családban volt.” Dr. Gyurkó Szilvia gyerekjogi szakember írása.

Dr. Gyurkó Szilvi: „Az életem akkor kezdődött, amikor anyám meghalt” – Csupa szeretetből hallgatott mérgező gyerekkori mondataink

WMN Life – 2020. október 30. – GySz

Szokták mondani viccesen, hogy azért nevelik a gyereket szülők, hogy felnőttkorában majd legyen miért terépiára járnia. Pedig ez egyáltalán nem vicces. Dr. Gyurkó Szilvi története (túl) sokunknak ismerős:

A család hallgat, a társadalom megbélyegez, az elkövető megússza – Amikor fiúk a szexuális bántalmazás áldozatai

WMN Ügy – 2020. október 22. – GySz

„…hat fiúból legalább egy átél szexuális bántalmazást a tizennyolcadik születésnapja előtt – a felnőtt férfiak körében végzett felmérések pedig ennél is nagyobb számot mutatnak: minden negyedik férfinak van olyan szexuális élménye, amit kényszerként, kényszerítésként, nem akart szexuális cselekményként ír le.” Mégis: a fiúk ellen, férfiak által elkövetett abúzuseset többsége rejtve marad. Dr. Gyurkó Szilvi cikkéből kiderül, miért:

„Az felelős a gyerek jóllétéért, aki neveli, gondozza” - Dr. Gyurkó Szilvi hatásról és veszélyeztetésről

WMN Ügy – 2020. október 13. – GySz

„A gyerekek a társadalom tagjai, itt élnek körülöttünk, hatnak rájuk a felnőttek ügyei, de az életet mintakövetéssel tanulják. A szülők, a családjuk, azok az emberek, akik a gyerek számára mintát és példát jelentenek, – a legerősebb hatás, ami befolyásolja őket.” Dr. Gyurkó Szilvia gyerekjogi szakember írása arról, ki hogyan hat a gyerekekre, és mit jelent a veszélyeztetés.

A gyereked annyira vigyáz a testére, amennyire te a tiédre – Tanítsd meg neki, hogy ismerje (és szeresse) a sajátját!

WMN Egszsg – 2020. október 12. – GySz

„A magyar testkultúra alapvetően szemérmes, és az emberek jó része nem igazán tudatos a testi működéseivel kapcsolatban – a nők közül sokan például azért nem vizsgálják meg a mellüket, mert szégyellik, vagy furcsának, idegennek tartják, ha a saját testükhöz hozzáérnek, tapogatják. Ez egész egyszerűen »nem szokás«. És ez baj.”