Kult
SzuperWMN - Kik voltak Magyarország legbátrabb női 2024-ben? Jelölj te is 2025. január 22-ig! Részletek itt!
Kult

A mi Miskánk kicsit megint hazatért – megnéztük a Munkácsy-tárlatot

Kult – 2025.01.22. – SzHA

Munkácsyt az 1800-as évek végétől nem múló csodálat övezi: zsenialitása semmit nem kopott, emellett pedig ő az egyik, aki valóra váltotta az évszázadok óta szájról szájra terjedő magyar népmesét. A tanyavilág asztalosinasából világszerte ünnepelt, Párizsban élő festőművész lett. Mégpedig olyan, aki haláláig büszkén viselte származását.

Szerethető vagy. Elhiszed? – Megnéztük Lilja Ingolfsdottir filmjét

Kult – 2025.01.21. – KAd

A düh nőként alapélményünk, de jól leplezzük, mert réges-rég megtanultuk mederben tartani, hogy aztán időnként mégis szakadjon a gát a legváratlanabb helyzetekben, és magunk se értsük, honnan jön ez a nagy víz, ez az áradás, ami visz magával mindent, azt is, amihez ragaszkodnánk.

A nőket felszabadító bicikli – így ágyazott meg a feminizmusnak a kerékpározás

Kult – 2025.01.21. – MLM

Ha egy nő a XIX. században felült a biciklijére, az jókora politikai tettnek számított. Egyfajta függetlenségi nyilatkozatnak, amely kifejezi, hogy egy nőnek ugyanolyan jogai vannak, mint egy férfinak.

Az Így jártam anyátokkal-tól a Batman-univerzumig: ő Cristin Milioti, a Pingvin női főszereplője

Kult – 2025.01.20. – FR

Van a Batman-univerzumban egy új gonosztevő, akire érdemes odafigyelni. Sophia Falcone az, akinek megformálásával Cristin Milioti új szintre emelte a szuperhősfilmek negatív női karaktereit. Ismerjétek meg az Így jártam anyátokkal egykori sztárját, akinek sok időbe telt, mire megtalálta a saját hangját, azóta azonban szó szerint szárnyal.

A brutalista: ki ihlette a karaktert, és miért állt rajta bosszút a James Bond írója?

Kult – 2025.01.19. – FB

Január 23-án mutatják be a részben Magyarországon forgatott A brutalista című filmet Adrien Brody főszereplésével (a mozit Brady Corbet rendezte, aki a forgatókönyvet Mona Fastvolddal közösen írta írta). De mi az a brutalizmus, és kik ihlették a fiktív karakter, a magyar zsidó építész Tóth Lászlót, aki Amerikába menekült nagyot álmodni?

Mesékkel a neurodiverzitásról: hogy a gyerekek (és a felnőttek) is jobban értsék a sokféleséget

Kult – 2025.01.19. – KK

Mit érez a kisfiú, aki nem bírja kivárni, amíg a tanár felszólítja? És a kislány, aki mereven ragaszkodik a szabályokhoz? Olyan jó lenne nem „rossz”-nak bélyegezni, hanem megérteni ezeket a viselkedéseket. Ezért is ajánl Kőrizs Kata három mesekönyvet.

A detektív, aki sohasem megy ki a divatból – Kevésbé ismert tények a Sherlock Holmes-univerzumról

Kult – 2025.01.18. – SzHA

Bár akadtak elődei a nyomozók között az irodalomban, Sherlock Holmes karakterének hatása hosszú időre meghatározta, hogyan gondol az ember egy igazi detektívre. Andrew Lycett átfogó és részletes, Sherlock Holmes világa című kötete kapcsán néztünk mélyebben Holmes karaktere mögé.

Évtizedek óta nem született hasonló magyar film – Megnéztük a „Véletlenül írtam egy könyvet” családi mozit

Kult – 2025.01.16. – BG

A Véletlenül írtam egy könyvet című családi mozira nem véletlenül vártunk olyan sokan és annnyira régóta, mert mindent megkaptunk tőle, amit előzetesen ígért. Sőt, még annál is többet! Több évtizede nem született hasonló magyar film, ami a kis- és nagykamaszokat ugyanúgy megszólíthatja, mint a szüleiket, de még a nagyszüleiket is.

< 1 2 3 4 5 6 7 >