A közösségi médiát ellepték a szexi botok
A jó hír, hogy ha elég óvatosak vagyunk, a közösségi platformokat ellepő pornóbotok többsége ártalmatlan. A rossz viszont, hogy hiába küzdünk a jelenlétük ellen.
A jó hír, hogy ha elég óvatosak vagyunk, a közösségi platformokat ellepő pornóbotok többsége ártalmatlan. A rossz viszont, hogy hiába küzdünk a jelenlétük ellen.
Emlékeztek A nő (Her) vagy az Én vagyok a te embered című filmekre? Nos, többé nem sci-fi, hogy az ember egy robottal pótolja a magánéletében keletkezett űrt, és ideális társra lel a mesterséges intelligenciában. Ez már a jelen.
A Twitter után most a Meta jelentette be, hogy fizetőssé teszi a hitelesítést a felhasználói számára. Mit jelent ez egyáltalán, és tényleg a mi érdekeinket szolgálja?
Milliók használják, de mennyire számít megbízható forrásnak? Szakértőkkel járjuk körül, mire jó a Wikipédia.
Észrevetted már, hogy a telefonod hangalapú asszisztense, a kedvenc bútorboltod honlapján a chatbot, de még a robotporszívód is nő? Ha most csak legyintenél, elmondjuk: a társadalmunk egészére hatással van, hogy milyen neműnek ábrázoljuk a mesterségesintelligencia-alapú botokat.
„Az oktatási intézményekbe lassabban szivárog át a technológiai fejlődéshez való alkalmazkodás, hiszen a tantervnek akkreditáltnak kell lennie, így pedig nehezebb lépést tartani” – mondta Fazekas Péter, az EPAM vezető szoftverfejlesztője azon a konferencián, amelyen többek közt arról is szó esett, hogyan építhetők be digitális módszerek (nem csak) az informatikaórákba.
Hogyan vágjunk bele a digitális nevelésbe? Egyáltalán, szüksége van a gyereknek a szüleire, ha sokkal magabiztosabban mozog az online térben, mint ők? Mik azok a szabályok, amiket érdemes elengedni, és mi az, amihez mindenképp ragaszkodnunk kellene? Íme, néhány hasznos tanács (szigorúan statisztikák és nagy megmondások nélkül!), hogy te is biztonságban tudd a gyerekedet online:
„Ha a gyerek mindenféle felkészítés nélkül csatangol a neten, az pontosan olyan, mintha a szülő lerakná őt egy idegen városban, majd otthagyná napokig, hetekig kóborolni teljesen egyedül, kitéve mindannak a veszélynek, ami ott van” – mondja Magyarósi Csaba vlogger, akivel digitális szülőségről, online és offline biztonságról, felelős döntésekről és a példamutatás fontosságáról beszélgetett Mózes Zsófi.