„Akinek nincs senkije, azt még a szél is jobban fújja” – ma van a barátság világnapja
Barátságtalan világban élünk, a barátok szerepe mindinkább felértékelődik, a túléléshez szinte elengedhetetlen a hozzánk közelállók önzetlen támogatása.
Barátságtalan világban élünk, a barátok szerepe mindinkább felértékelődik, a túléléshez szinte elengedhetetlen a hozzánk közelállók önzetlen támogatása.
Az egyik leggyakoribb előítélet a kövérségre irányul, és bár valóban jelentős probléma számunkra az elhízás, az egészség nevében indított keresztes hadjárat sokszor többet árt, mint használ.
Valakinek természetes, másnak nyűg – így vélekedik a Z generáció a családi nyaralásról.
A gyerekvédelemben kevés férfi dolgozik. A férfi minta hiányát próbálja orvosolni a Férfikör létrehozásával két szakember.
Az üveglift, az üvegplafon és -szikla, valamint a munkahelyi nemi előítéletesség és diszkrimináció összes többi példája egyértelműen bizonyítja, hogy a gond közel sem a nőkkel vagy a viselkedésükkel van. A fő probléma továbbra is a társadalom nőkről alkotott véleménye és a „nőiesség” és a „nőies munka” szélesebb körű leértékelése.
Idén július 28-án ünnepeljük a nagyszülők világnapját, ez alkalomból összegyűjtöttük, kinek mi volt a legfontosabb dolog, amit a nagymamája vagy nagypapája tanított. Te mivel egészítenéd ki a sort?
Kisebbségi sors, anyagi nehézségek, háború – a harminchárom éves Hudák-Tóth Szabina gyógypedagógus az ezekkel való megküzdésnek köszönheti, hogy nem ismer lehetetlent, ha a gondjaira bízott fogyatékos gyerekekről vagy a családjáról van szó.
Kenyában a nők szerepe, helyzete nagyban eltér az európai tapasztalatoktól, és a szülészet területén is sokszor egészen más dimenziókat láthatunk. De jó pár olyan dolog van, amiben tanulhatnánk az ott élő nőktől – ilyen például a saját testük működésébe vetett bizalom.