Kégl Ágnes: Negyven lettem – mi közöm ehhez a számhoz? – WMN-naplók
Az emberélet útjának felén…
Az emberélet útjának felén…
„A kísértéstől csak úgy szabadulhatunk meg, ha engedünk neki” – állította Oscar Wilde (aki nem is igazán vágyott ellenállni neki). Az elmés megjegyzések koronázatlan királyának azonban nem volt teljesen igaza, más módszerek is vannak arra, hogy megacélozd a jellemed, rágyúrj az akaraterődre (és beleférjél újra a kedvenc farmerodba).
Mizantróp természetbúvár a strandkultúra dzsungelében.
Szabó Anna Eszter hónapokig tartó albérletkeresős-költözködős kálváriája végre véget ért. Összeszedte a legfontosabb tapasztalatait, hogy mit NEM szabad csinálni, és mi az, amit erősen ajánlott, ha az ember lakáskeresésre adja a fejét.
Vannak, akik mindig mindenért másokat hibáztatnak, és vannak olyanok is, akik mindig saját magukat. Mi lehet a gyökere az ilyen sémáknak? Jobb-e egyik a másiknál? Nézzük, mit mond a témáról Kazimir Ágnes pszichológus!
A jó szomszéd óriási áldás, és ezt akkor tanulja meg leginkább az ember, amikor van „szerencséje” megismerni a másik oldalt is.
Utazás- és agorafóbiás pánikbetegként nem egyszerű feladat a jogosítvány megszerzése, de kellő önismerettel, türelemmel és megoldásfókuszú hozzáállással akár terápiás célokat is szolgálhat.
A mai jógaiskolák nagyrészt tantrikus eredetű gyakorlatokat tanítanak, mégsem vagyunk tisztában a tantra fogalmával. Segítsünk?