A haragunknak helye és üzenete van, ha képesek vagyunk a mélyére nézni
A dühünket általában azonnal kiadjuk magunkból, vagy igyekszünk elnyomni. Csak ritkán szánunk időt arra, hogy megvizsgáljuk, pedig sokat meríthetnénk belőle.
A dühünket általában azonnal kiadjuk magunkból, vagy igyekszünk elnyomni. Csak ritkán szánunk időt arra, hogy megvizsgáljuk, pedig sokat meríthetnénk belőle.
Könnyű altatóhoz, nyugtatóhoz jutni, holott ezek a szerek, ha nem megfelelően használják őket, olyan intenzív elvonási tünetekhez vezethetnek, mint a heroin. Bajzáth Sándor addiktológiai konzultáns helyzetjelentése.
„Őszinte beszélgetés veszteségről, gyászról, traumáról és gyógyulásról” – ezt ígérte a világhírű, magyar származású orvos a beszélgetés elején. Azt, hogy mennyire sikerült ezt teljesíteni, D. Tóth Kriszta írta meg, aki megvette a jegyet, és becsülettel végignézte a közel másfél órás élő szeánszot.
Tanulságos, esetenként felkavaró és elég megosztó trend terjed a TikTokon, amely egy nagyon is létező jelenségre hívja fel a figyelmet.
Stílszerűen egy havas anyaggal búcsúztatjuk a telet, hogy legalább képeken láthassuk, amiben idén alig-alig volt részünk Magyarországon.
„A küzdő ember – amennyiben az állapota legmélyén van éppen – egy hiány” – írja szerzőnk, Takács Dalma. De mit élnek meg a családtagok, és hogyan szed darabjaira kapcsolatokat és kötődéseket a mentális betegség?
Ha csak egy cikket olvasol el egy teljesen agyament témáról ma, feltétlenül ez legyen az!
Ezek az eszközök nem fognak eltűnni, csak még okosabbak lesznek. A diákokat arra kéne felkészíteni, hogyan bánjanak velük: mik a veszélyeik, a lehetőségeik.