Kik keresnek jobban: a baglyok vagy a pacsirták? – az alvás és a bérezés összefüggéseiről
A munkánk hat az alvásunkra, de az alvásunk is hat a munkánkra… a pénzügyeinkről nem is beszélve.
A munkánk hat az alvásunkra, de az alvásunk is hat a munkánkra… a pénzügyeinkről nem is beszélve.
Simon Eszter két éve él távkapcsolatban. Ő Budapesten lakik, a szerelme Londonban. Hogyan sikerül átvészelniük a távollétet? Mi a legnehezebb ebben az életformában? Hogyan képzelik el a jövőt? És mit mondanak a szakértők: hány évet bír ki egy ilyen kapcsolat általában, és miként menthető meg?
A negatív sztereotípiák alapján az időskort hajlamosak vagyunk a teljes hanyatlással azonosítani. Ennek tükrében megkérdőjeleződik az idősebb generációk szakmai kompetenciája, fizikai erőnléte – a szerelmi és szexuális életükről már nem is beszélve. Hogy ez mennyire toxikus hozzáállás, azt egyszer a saját bőrén is érzi majd mindenki, aki megöregszik.
Meg tud változni az ember? Pszichológusok szerint csak akkor, ha három feltétel teljesül.
A munkahelyi gondok kezelésére egyre többen választják a nyilvánosság bevonását, a kérdés csak, hogy ez valóban megoldást hoz-e.
A jó hír: itt nem kell megvárni, amíg a kinézett fél válaszol és párba állhattok. A rossz hír: ugyanez.
Ha rákerestek az értelmező szótárban a hiánypótló szóra, ez a kvíz lesz az illusztráció, de inkább kattintsatok itt és most, és tudjátok meg, ti milyen iskolatáskák vagytok:
Anafilaxiás allergiával élő gyerekek szülei mesélnek arról, hogyan készültek fel ők a tanévre, milyen óvintézkedéseket tehetnek az intézmények, és miben segíthetnek az osztálytársak hozzátartozói.