WMN Egszsg
WMN Egszsg

A gyengéd császármetszés számos élettani előnnyel jár az anyára és a babára nézve is

WMN Egszsg – 2024.06.25. – KK

A gyengéd császármetszés mindössze 5 perc plusz ráfordítással ad olyan élettani előnyöket mind a babának, mind az anyának, hogy még azokon a helyeken is érdemes megvalósítani néhány elemét, ahol a teljes folyamat nem megoldható. A témában jártas szakemberek mondják el, miért.

Az intelligenciánk és a jóllétünk bánja, hogy ma már minden információ karnyújtásnyira van

WMN Egszsg – 2024.06.23. – MZS

Soha nem látott mennyiségű adatban merülünk el nap mint nap, attól a pillanattól kezdve, hogy reggel ránézünk a telefonunkra. De vajon a rendelkezésünkre álló információk valóban segítenek abban, hogy megalapozottabb és logikusabb döntéseket hozzunk, ahogyan azt néhányan korábban megjósolták? Intelligensebbé vagy boldogabbá tesznek minket?

„Jobb emberré tett minden egyes vetélésem” – Marge veszteségtörténetei

WMN Egszsg – 2024.06.16. – FR

Mészáros Zsuzsanna, vagy ahogy sokan ismerik, Marge volt az első itthon, aki ismert emberként a nyilvánosság előtt nyíltan és rendszeresen beszélt a saját habituális veszteségeiről, a #nemtabuavetélés mozgalom elindításával pedig arcot adott a sorstársainknak, és a véralvadászavar várandóssághoz kapcsolódó kivizsgálására is felhívta a figyelmet. Zsuzsi sok helyen mesélt már a történetéről, arról azonban még nem beszélt, mi mindenre hatással lehet egy veszteség az ember életében – akár a karrierjére is.

A nők jelentős része ma sem jut megbízható fogamzásgátláshoz

WMN Egszsg – 2024.06.15. – BSz

Azt hinné az ember, hogy 2024-ben már mindent tudunk a fogamzásgátlásról, hiszen ezernyi módja van a nem kívánt terhesség megelőzésének. Sokan mégis elvesznek a tengernyi lehetőségben, ugyanis a felvilágosítás még mindig gyerekcipőben jár, a különféle készítmények apró betűs részei fölött pedig a tapasztaltabbak is átsiklanak olykor.

A nassolás nem akaratgyengeség! – dietetikussal az intuitív étkezésről

WMN Egszsg – 2024.06.14. – TD

Már lassan a csapból is az folyik, mi a jó és mi a rossz étel, hogy kell kiszámolnunk a tányérra kerülő zöldségek arányát ahhoz, hogy egészséges legyen a mikrobiomunk. Arról azonban már kevesebb szó esik, hogy valójában nincs olyan, hogy akaratgyenge étkezés – ételpreferenciáink mögött ugyanis komplex lelki folyamatok állnak.

Kínzó csend helyett szivárványos köpeny: ilyen is lehetne a magyar egészségügy

WMN Egszsg – 2024.06.14. – MD

Képzeld el, hogy belépsz egy rendelőbe, ahova – az éttermekhez, kávézókhoz, üzletekhez hasonlóan – ki van téve egy szivárványszínű zászló, egy matrica, vagy az orvos, az ápoló visel egy kitűzőt, ami jelzi a pozitív hozzáállását. Hogyan éreznéd magad érintettként? És hogyan éreznéd magad akkor, ha egy barátod, családtagod lenne LMBTQ-ember? Vagy azt gondolod, minek „politizálni” a kórházakban?

Cenzúra! A nők egészségével kapcsolatos szavak még mindig feketelistásak a közösségi médiában

WMN Egszsg – 2024.06.13. – MZS

Menopauza, meddőség, vetélés, menstruáció, méh, méhnyak, szoptatás, tampon, PCOS és pubertás… Néhány a nők egészségét övező negyven (!) olyan kifejezés közül, amelyeket rendszeresen cenzúráznak a különböző közösségimédia-platformokon. A tiltás pedig azt az elképzelést is állandósítja, hogy a női test és annak működése szégyenletes, és el kell rejteni.

Felmentett voltam tornából, és évtizedekbe telt, mire rájöttem, mire van szüksége a testemnek

WMN Egszsg – 2024.06.12. – FB

A húszas éveimre teljesen kikopott a mozgás az életemből. Néha elfogott ugyan a buzgóság, hogy valamit azért mégiscsak kéne csinálnom, ám a motivációm nem volt a legmegfelelőbb: kizárólag a hiúság hajtott. Azt reméltem, ha elmegyek pár alkalommal aerobikra, máris egy fiatal Jane Fonda válik belőlem. Ma viszont már máshogy viszonyulok a sporthoz.

< 4 5 6 7 8 9 10 >