Akkor van baj, ha hozzászoksz a sz@rhoz (és ezt itt most frankón, szó szerint kell érteni)
Ne félj, túléled, mindjárt vége, légy türelemmel.
Ne félj, túléled, mindjárt vége, légy türelemmel.
Beöntés szülés előtt? Hüvelyvizsgálat félóránként? Folyamatos CTG-monitorozás, ezáltal ágyhoz kötöttség a vajúdás alatt? Rutinszerű gátmetszés? Rohanás a frissen született babával a csaphoz? Csupa olyan gyakorlat, amit sem a WHO, sem a nemzetközi szülészeti szakmai szervezetek nem ajánlanak. Összeszedtük a leggyakoribbakat, hogy tudjátok, igenis van jogotok, lehetőségeket másképp szülni.
Sok időbe telt, amíg szerzőnk rájött, a mozgás nem kell, hogy egyet jelentsen a szenvedéssel és azzal az érzéssel, hogy az ember az óráját nézi: mikor hagyhatja már végre abba. Így lett belőle a negyvenes éveire tudatos örömsportoló – elmeséli, hogyan.
„Az első kezelés. Nem lehetett visszafordulni. Tehetetlennek és gyámoltalannak éreztem magamat. Persze nem mutattam: engem nem láthatnak elesettnek. A férjem azt hiszi, hogy csodanő vagyok, aki mindent túlél. Anyukám azt hiszi, hogy a baj nem akkora, hiszen jól nézek ki. A gyerekek el sem tudják képzelni, hogy nem vigyázom az útjukat tovább. Frizura, mosoly, harmónia. De mi zajlik bennem?”
„Minek az embernek szépészeti beavatkozás? Elég csak befeküdnie a kórházba, és máris megfiatalodik.” Évi jelentkezik újra a nyíregyházi kórházból.
Az emlőrák minden nyolcadik nőt érinti élete során, pedig rendszeres önvizsgálattal nagyon korai stádiumban tetten érhető a probléma. De vajon tudjuk, mik a mellvizsgálat helyes lépései? Ideje végre megtanulni!
„Öt napja nem ettem, két napja nem iszom, tele vagyok csövekkel, és félrebeszélek.”
Olyan gyakori, mint az asztma vagy a diabétesz, mégis sokkal kevesebb figyelmet kap ez a gyakorta nagyon fájdalmas, és kezelés nélkül súlyos deformitásokat okozó autoimmun betegség: