A szülőkkel való szakítás akár azt is jelentheti, hogy önmagadat helyezed előtérbe
Családtagokkal szakítani még mindig tabunak számít, pedig kutatások szerint egyre gyakoribb jelenségről van szó.
Családtagokkal szakítani még mindig tabunak számít, pedig kutatások szerint egyre gyakoribb jelenségről van szó.
„Jól ismerem az alkohol éhségét, a túlzás szörnyűségét, a bódulat tébolyát, az erőszakosság és bántalmazás szerencsétlen labirintusát” – mondja Till Attila, akivel új filmje, az És mi van Tomival? kapcsán beszélgetett Bereczki Szilvia.
Talán a szülőség az egyetlen olyan életfeladat, amit semmilyen iskolában nem lehet előzetesen megtanulni. Persze szerezhetünk ismereteket róla, olvashatunk témába vágó könyveket, mégis naponta ezerszer kell vizsgáznunk belőle az éles helyzetekben. A Telekom Hello Szülő Roadshow épp emiatt született, mert a mai kor kihívásaira keresi a megfelelő szülői válaszokat.
Minek hatására lesz valakiből patológiás hazudozó? Milyen motivációk hajtják a folyamatos mellébeszélést? Hogyan ismerhetjük fel, ha csapdába kerültünk?
Annak ellenére, hogy a férje mellett egy ma már milliárdos árbevételű családi vállalkozás tulajdonos-ügyvezetője, Nagy-Parádi Tímea elsősorban édesanyának, támogató feleségnek, hátországnak tartja magát. Ezzel kapcsolatban azt mondja: másodiknak is tudni kell lenni.
Krisztina számára fontos, hogy ne csak meghallgatás, de írás útján is támogathassa sorstársait: most következő novellájában saját felépülés- és feldolgozástörténetét osztja meg velünk.
A Körösfeketetón zajló vásár több százéves hagyomány, és nem csupán tárgyakat kínál: bizonyíték arra, hogy a történelem, az idő és a társadalmi változások dacára is vannak dolgok, amelyek tarthatnak akár örökké. Csak emberek kellenek hozzá, akik jól megférnek egymás mellett.
Tudom, hogy kisgyerekekkel egészen más az élet, mint huszonéves digitális nomádokként. És azt is, hogy nem érdemes belőni célnak a morzsamentes konyhapultot, a gyűrődésmentesen beágyazott ágyat, meg a háborítatlan reggeli jógázást, de azért ugye nem törvényszerű, hogy a munka–gyerek–háztartás háromszögben megfulladjon az ember?