„Debrecenbe kéne menni” – Visszatérés harminc évvel ezelőtti önmagamhoz
Amikor egy villámlátogatásból időutazás lesz, és találkozol egyetemista önmagaddal…
Amikor egy villámlátogatásból időutazás lesz, és találkozol egyetemista önmagaddal…
„Ha lenne mottóm, ez lenne: vágjunk bele és csináljuk végig” – mondja Kerekes Anna, akinek írásait a tavalyi évben is nagyon szerettétek. Ismerjétek meg szerzőnket:
Mi a teendő, ha úgy érzed, közeli hozzátartozód, barátod, kollégád nincs jól? Ha azt látod, hogy olyan irányba halad, amivel rosszat tesz magának? Hogyan segíthetsz, meddig terjed a kompetenciád? Mi van, ha a segítő szándék rosszul sül el? Szabó Anna Eszter édesanyjával, Kazimir Ágnes pszichológussal erről beszélgetett. Olvassátok el!
Ha a te szekrényedben is van egy túlszivacsozott push up-melltartó, amiben alig kapsz levegőt, netalán egy mélyen dekoltált felső, amit állandóan igazgatni kell, vagy egy flitteres ruha, ami a bélés ellenére is szúr, esetleg egy rohadt kényelmetlen, ámde gyönyörű cipő, akkor olvasd el ezt:
Hesnáék tudathasadásos, felemelő, boldog, gyökérvesztett karácsonya – azaz, bocsánat, „ünnepi szezonja” – Amerikában.
Lékbe esés, szánkórally, lékhorgászat… Csepelyi Adri elég „eleven” gyerek volt… Nektek vannak ilyen téli sztorijaitok?
Minden harmadik újévi fogadalom még február elseje előtt kifullad. Ha te is sokszor nekifutottál már, mégsem sikerült, akkor idén esetleg próbáld meg máshogy! Ahelyett, hogy kizárólag az akaraterődre hagyatkoznál, értsd meg jobban a szokásaid működését, és támogasd meg több oldalról a folyamatot. Ebben segít ez a cikk. Nem csak januárban.
Még nem ébredtünk föl a sokkból, hogy meghalt egykori szerzőnk, kollégánk, Homonnay Gergő. 2017 és 2018 tavasza között tizenhét írása jelent meg nálunk. És – legyen szó kulturális témáról, ügyképviseletről vagy személyes történetről, mindegyikben ott volt ő maga, a teljes valójában: a harcai, az igazságkeresése, a szeretet mélységes, megzabolázhatatlan igénye. Első cikkét anyák napján írta. Ezzel búcsúzunk tőle.