Rólad mit gondolna a gyerekkori önmagad? – Egy fiatal felnőtt, aki őrzi magában a gyereket
Te emlékszel még, milyennek képzelted kisgyerekként a felnőttek világát? Lehet, hogy az a kisgyerek még most is benned van. És megvan a véleménye mindenről.
Te emlékszel még, milyennek képzelted kisgyerekként a felnőttek világát? Lehet, hogy az a kisgyerek még most is benned van. És megvan a véleménye mindenről.
Nem mindig érdemes hinni a kosztümös filmeknek… évszázadokon át teljesen máshogy gondolkodtak a felnőttek a gyerekekről, mint napjainkban. Mutatjuk, hogyan.
Az emlékbetörések visszarántják a túlélőt a traumába, ehhez pedig elég egy illat, egy tárgy vagy épp egy dallam...
A szomszédos háború nálunk is transzgenerációs traumák sebeit tépi fel – szüleink, nagyszüleink, dédszüleink tragédiáihoz kapcsolódó, felzaklató érzelmek törnek elő a tudatalattinkból – írja szerzőnk, Nádudvari Péter, aki az ehhez fűződő fájdalmas érzéseit osztja meg veletek:
„Évek óta csak nézem, ahogy elrobog mellettem mások vonata a felnőtté válás útján. Mindenkit eljegyeznek, mindenki házasodik, lagzi lagzi hátán, én pedig ott ülök mindegyiken, és örülök, miközben tudom, van rá esély, hogy ilyenben nem lesz részem. De akkor mi lesz velem? És nekem ez miért nem jár?”
Néha túl sokat adunk játékból, ruhából, zsebpénzből, tevékenységekből, táborokból, képernyőidőből, szabadságból, kiváltságokból… Miért ártalmas ez, és mit lehet tenni? Milanovich Domi összefoglalója.
Madonna bajban van, most már az is elismeri, aki a végsőkig kitartott mellette és védte minden lehetséges fórumon: Steiner Kristóf. És ez egyúttal őt is szembenézésre késztette.
Ha megspékelnétek a túrázást egy kis játékkal, van egy jó ötletünk: