Szentesi Éva: És a mi békénkkel mi lesz, anya, az smafu?
Semmi sem úgy van, ahogy a gyászról szóló könyvekben írják.
Semmi sem úgy van, ahogy a gyászról szóló könyvekben írják.
Elképesztő kaliberű sportolók, igazi nemzeti szimbólumok, akik az üzleti világ és a politikai élet küzdőterén is bizonyítottak. A Klicsko testvérek most Kijevet védik, és készek meghalni a hazájukért. Idézzük fel, mit tudunk róluk!
Gyakorlati tippek szerkesztőségünk egyik profi társasozójától. Ti szoktatok játszani?
„Társaihoz hasonlóan Karcsinak is sokat jelent, hogy itt dolgozhat, a munkájáért önálló fizetést kap, természetesen adózik is, így mindennap azzal a tudattal élhet, hogy ő is hasznos tagja a társadalomnak” – A Fiala Borcsa által meglátogatott alapítványnál a fogyatékkal élőknek adják vissza a méltóságukat azzal, hogy értelmes munkát találnak nekik.
Mindenki alszik, csend van, rend van, elmosogattunk, sétált a kutya is. Végre szabadok vagyunk. Csak hát reggel kelni kell. Kit érdekel?!
„A tücsök az élvezetet keresi, a hangya pedig a feladatot. A tücsök mindennek a könnyebb végét szeretné megfogni, a hangyának csak a verejtékes munkával elért teljesítmény ér valamit” – vajon értékesebb-e egyik a másiknál? És megfér a kettő egy emberben? Hidd el, érdemes magadban megvizsgálni – és még szórakoztató is!
„Azok, akik most sztrájkolnak, nem azért teszik, mert nem akarnak dolgozni. Ők minden ellenére ezen a pályán maradnának – érted, a gyerekeidért, és értünk, a jövőnkért” – írja Filákovity Radojka, egy pedagógus gyereke. Csoda, ha kicsit indulatosabban szólal meg a szokásosnál?
„Ha két ember hasonló módon értelmezi a körülötte zajló eseményeket, könnyen megjósolhatják egymás gondolatait és cselekedeteit” – vagyis könnyen kapcsolódnak egymáshoz. De miből tudhatod, hogy egy ilyen emberbe botlottál?