Gyerekszáj: „Anya mindjárt jön, csak megeszi a koszt!”
Hoztunk egy #gyerekszájas gyűjtést azoknak (is), akik már azt hitték, mindent hallottak.
Hoztunk egy #gyerekszájas gyűjtést azoknak (is), akik már azt hitték, mindent hallottak.
Vajon mennyire hihetünk az emlékeinknek? És ha valamire sokan emlékeznek, az valóban úgy is volt? Nyáry Luca azzal a céllal járja körül a jelenséget, hogy megtalálja a kapcsolatot az online hoaxok és a hamis emlékek között.
Amikor valakinek rengeteg a ruhája, általában egymásnak ellentmondó darabokat is találni köztük, ami azt jelezheti, hogy nem kiforrott a stílusa. De mi kell ahhoz, hogy az legyen? És milyen hatással van a mentális egészségünkre, ha az öltözködésben is önazonosak lehetünk?
Kristóf körülbelül egy éve mondta ki magának és másoknak is, hogy a borderline spektrumon van. Azóta élete sok epizódját más színben látja – például azt is, mi játszódik le az elméjében, amikor képtelen aludni.
Azt érzed, mindenkinél lelkiismeretesebben kell dolgoznod, hogy ne derüljön fény az inkompetenciádra? Ha jó eredményt érsz el, csak szerencséd volt? A kudarctól való félelemre túlkompenzálással vagy halogatással reagálsz? Ez esetben van egy rossz és egy jó hírünk: imposztorszindrómával küzdesz, viszont nem vagy vele egyedül, és van is rá megoldás.
Egy elvesztett gyereket nemcsak az anya, hanem az apa is gyászol. De az apák még az anyáknál is sokkal kevesebb figyelmet és támogatást kapnak rendszerint.
Nem könnyű a rákról beszélgetni, főleg nem egy rákbeteg emberrel. Ha te is voltál már bizonytalan, mit kéne-lehetne mondani ilyenkor, mivel bántod meg őt vagy mi esne jól neki, olvasd el Tower-Kövesdi Anna írását.
Néha azt hisszük, egy bizonyos szolgálatmennyiségért cserébe majdcsak szeretni fognak minket.