A közép-európai „Jane Goodall”, akit boszorkánynak csúfoltak, pedig csak értett az állatok nyelvén
Mi kell még ahhoz, hogy belássuk: a természet és az állatok egyek velünk?
Mi kell még ahhoz, hogy belássuk: a természet és az állatok egyek velünk?
„Az illat olyan, mint egy kulcs. Beleszagolsz, ő pedig kinyitja a fiókot” ‒ mondja Máthé Fanni aromaterapeuta, aki az egész család számára ajánl most illóolajokat. Például olyan különleges alkalmakra is, mint az ovis beszoktatás.
Ismerjétek meg Andrea történetét, aki sok nehézség, hányattatás, alkoholbetegség és utcán töltött éjszakák után most azt mondja: 2023 neki a csodák éve. A fiával – közel három évtized után – úgy tűnik, végre elkezdhetik felépíteni a kapcsolatukat.
Vajon min múlik, hogy kinek jó az időérzéke, és kinek okoz nehézséget az idő múlásának érzékelése? A tudomány szerint sokkal több mindenen, mint azt elsőre gondolnánk.
A turizás kincskeresés, a turizás egyediség, a turizás környezetvédelem. Ezt jól tudja a Z generáció is, amelynek tagjai már sokkal szívesebben vásárolnak használtan, mint újonnan. De hogy lehet ezt fenntarthatóan csinálni?
„Totál OCD-s” – hangzik el gyakran, ha valaki kiemelt figyelmet fordít a rendre vagy élete strukturálására, holott a valóságban egy olyan mentális zavarról van szó, ami az elszenvedő mindennapjait nehezíti meg.
A szülőgondozó a legintenzívebb időszakban érkezik: a kisbaba születése utáni egy hétben van jelen, hogy segítsen a szülőknek: tanácsokkal, beszélgetéssel, és ha kell, takarítással vagy bébiszitterkedéssel is.
Gyomorgörccsel ül matekórán, izzad, sír vagy teljesen lefagy. Ismerős? Sok gyerek már kisiskolás korban elkönyveli magában, hogy ő nem jó matekból, és a számoktól való ódzkodás egész életében végigkíséri. Mit tehetünk szülőként, tanárként, hogy ez ne így legyen?