Amikor a Fidelio KULT 50 győzteseiről szóló videóban ő lett a párom, a társulat próbatermében forgattunk. Ekkor nyerhettem először betekintést a Recirquel kulisszái mögött zajló elképesztően intenzív, egyszerű földi halandó számára elképzelhetetlen munkáról. Ő már akkor is nagyban gondolkodott: olyan, az egész világban jól csengő brandet épített, amely nemcsak a közönség soraiban, de szakmai körökben is jól cseng. Régi ismerősként köszönthettem tehát a stúdióban, és jó volt látni, ahogy ragyogó arccal mesél eddigi élete legnagyobb dobásáról: a Walk My World című előadással arra készül, hogy új távlatokat nyisson a cirque danse (idehaza leginkább: újcirkusz) és az immerzív színház műfaja előtt. Ehhez volt egy (sok) remek ötlete, lett egy unikális csapata – és van egy olyan munkamódszere, amelyben ha kell, koreográfusként, ha kell, kreatívigazgatóként, ha pedig úgy hozza a sors, coach-ként van jelen. Én imádok vele beszélgetni – most pedig az ókori mondáktól az emberi testig elég sok mindenről szó esett. A mai epizódban tehát: Vági Bence, a Recirquel alapítója. Popfilter – Szűrjük a zajt!
Hétéves voltam, amikor a felnőttek úgy látták, ideje komolyabban foglalkozni a tehetségemmel. Alig több mint tíz, amikor a „színpadot” magam mögött hagytam. Mert miközben arra törekedtem, hogy az elvárásaiknak megfeleljek, az önbizalmam és az életörömöm veszítettem el. Valahol félúton a vakítóan kivilágított színpad és a sokadik nyers, cukrozott tojás között.
A Popfilter mai adásának vendége Bányai Judit, aki a Nem akarok beleszólni csapat tagjaként lett ismert, számos fontos közéleti témában készít tartalmat, egy ideje pedig a Fókusz Stúdió szerkesztő-gyártásvezetője.
Emberevés, Bánatszalonna, külföldi karrier, depresszió, kommunában élés és vidékre költözés – ezekről mind szó esett a Bohemian Betyars tagjaival a Popfilterben.
A Bohemian Betyars tagjai, Szűcs Levente és Dankó Dániel mesélnek depresszióról, külföldi turnékról, kommunáról és művészi inspirációról a Popfilterben.
Ha évente két közös héttel számolunk amíg a gyerekek felnőnek, mindössze 36 hetünk van közös pihenésre. Nem is olyan sok, ugye? Jó lenne, ha ezt igazán tartalmasan tudnánk eltölteni, és nem az okoseszközök algoritmusai, valamint a képernyő körüli viták határoznák meg ezt a kevéske szabadidőt.
„Mert ebben az országban mindenki magyarul beszél, mindenki hallja a másikat, csak nem érti” – mondja a ma 80 éves televíziós legenda, Kudlik Júlia. Ebben biztosan egyetértünk vele.
Az építkezés kicsit olyan, mint a gyerekszületés: nagyon vártátok, nagyon akartátok mindketten, de a kapcsolat minden gyenge pontjára rávilágít, amit addig jótékonyan elfedtek a kényelmes hétköznapok. Nőnek a problémák, kiéleződnek a konfliktusok, sőt, megannyi új társul hozzájuk – az állandósuló stresszhelyzet pedig fizikailag és mentálisan is próbára tesz – külön-külön és párként is.