„Mindennek van határa” – tartja az örök érvényű mondás, a saját határainkról azonban hajlamosak vagyunk megfeledkezni, pedig a mi feladatunk lenne, hogy meghúzzuk őket. Ennek aztán törvényszerű következménye a kiégés – ami az élet bármely területén megtörténhet. Ha szeretnénk ezt elkerülni, kénytelenek vagyunk olykor nemet mondani. De hogyan hat az emberre az első nagy „nem”? Miért akarunk megfelelni másoknak, és milyen határokat kell meghúzni szülőként? Mi történik az emberrel, amikor kiég, és miért kell ma máshogy határokat húzni, mint évtizedekkel ezelőtt? Többek között ezekről a kérdésekről beszélget a Ki vele! negyedik adásában Náray Tamás író, képzőművész, Szentesi Éva író, Steigervald Krisztián generációkutató, D. Tóth Kriszta és Krajnyik Cintia moderátor. Most már láthatjátok a YouTube-csatornánkon is, nézzétek meg, érdemes:
Az ókori, meztelen férfiakat ábrázoló szobrok teste szinte teljesen megfelel a mai férfiideálnak, egy apró kivétellel: nagyon kicsi a péniszük. Utánajártunk a miérteknek.
Szexuális nevelés, a pornóipar hatása, testkép: témák, amik erősen összefüggnek, és amikről kevesebbet beszélünk, mint kellene. Most Kormos Anett, Náray Tamás, Fajgerné Dudás Andrea és Szél Dávid kibeszéli őket.
A Ki vele! talkshow harmadik epizódjában a gyerekvállalás a téma. Az izgalmas kérdésekről Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus, Borbély Alexandra színész, Darvas-Tanács Erik lelkész, 11 (!) gyerekes apa, Csepelyi Adrienn, D. Tóth Kriszta és Krajnyik Cintia moderátor beszélgetnek.
Filákovity Radojka rendhagyó gyereknapi programajánlójában ezúttal a felnőttekre is gondolt: Pannonhalmi Szent Orbán Borpiknik, Szentesi Éva új regényének bemutatója és megannyi remek program vár a heti Kimenőben.
Kilátástalanság – ez az a szó, ami a tiszavasváriak jelentős részének életét jellemzi. A kelet-magyarországi, 12.000 fős település egykor virágzó iparváros volt, aztán jött a rendszerváltás és a privatizáció. Az élet hozta így című dokumentumfilm öt ember történetén keresztül mutatja be, mit okozott a város hanyatlása. Filmajánló.
Dr. Jedlovszky-Hajdú Angéla 2019 óta vezeti a Semmelweis Egyetem Nanokémiai Kutatócsoportját: munkatársaival olyan szöveti struktúrák létrehozásán dolgoznak, amiket súlyos égési sérülések gyógyítására is lehetne használni. A nanotechnológia szépségéről, a női mentorok jelentőségéről és a kisgyerekes anyaként való konferenciaszervezésről is kérdezte őt Milanovich Domi.
Időnként mindenki szorong a szexen. (Némi túlzással csak a pszichopaták és a csecsemők nem.) Persze a szorongás tárgya egyénenként eltérő: van, aki a nemi identitása miatt aggódik. Más attól fél, hogy túl ritkán vagy túl gyakran kívánja. Van, aki a testi adottságai miatt bizonytalan, más attól fél, hogy túl extrém vagy épp prűd. Emily Nagoski új könyve ezekre a félelmekre ad választ.