Az, hogy annak idején hogyan bántunk a zsebpénzünkkel, mennyire határozza meg a későbbi pénzügyi hozzáállásunkat? Felidézzük, hogy mit tanultunk gyerekként a megtakarításokról, befektetésekről, és ebből mit hasznosítottunk vagy tanultunk újra felnőttként. A statisztikák szerint van különbség a férfiak és a nők között ezen a téren, a nők óvatosabbak és hosszabb távon terveznek, a férfiak bátrabban kockáztatnak. De vajon a befektetés a gazdagok kiváltsága, vagy átlagemberként is elérhető lehetőség? A számok azt mutatják, hogy a legtöbben fontosnak tartják a megtakarítást, de nem tart még mindenki ott, hogy belevágjon. Pénzügyi célokról és lehetőségekről beszélgetünk Fiala Borcsával, a WMN főszerkesztőjével, Krajnyik Cintiával, a WMN social média vezetőjével és Cselovszki Róberttel, az Erste vállalati és pénzügyi piacok üzletágvezetőjével, valamint az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatójával. Moderátor: Tóth Flóra.
–
Itt hallgathatjátok meg a beszélgetést:
Itt pedig meg is nézhetitek:
Itt pedig a Mindent bele! többi epizódját találjátok:
Mit tud egy 89 éves nagymama pénzről, tervezésről, megtakarításról? Még az is lehet, hogy többet, mint mai harmincas unokája. Szabó Anna Eszter a nagymamájával, Vilmával beszélgetett múltról és jövőről, meg arról, ami közötte történik. Tanulságos. Cikk és videó itt:
Ha valaki inkább humán beállítottságú, és soha nem volt része semmiféle pénzügyi képzésben, annak bizony sok fejfájást okozhat az anyagi dolgainak kezelése, legyen szó lakáshitelről, magánnyugdíjpénztári számla nyitásáról, vagy befektetésekről. Azonban saját magunkat lőjük lábon, ha nem képezzük magunkat legalább minimálisan, és nem ragadjuk meg azokat a lehetőségeket a tanulásra, amiket egyébként a bankok is kínálnak. Ráadásul ingyen.
Podcast-gyermekeink éppolyan fontosak számunkra, mint a cikkeink. Ha végigpörgeted ezt a tesztet, kiderül, melyikkel érdemes kezdened, hogy aztán meghallgasd a többit is persze.
Feminizmus, abortusztörvény, nemek közötti bérkülönbségek, szégyenérzet és bűntudat. Csak hogy néhány témát említsünk a Réz Anna és Puzsér Róbert közötti parázs vitából. Hallgassátok meg a Mindent bele! podcast különleges epizódját, ahol a vendégek tényleg tabuk nélkül beszélgettek napjaink legmegosztóbb kérdéseiről!
A Mindent bele! podcast legújabb adásában Deli Csenge, Filákovity Radojka és Milanovich Domi beszélgetett kendőzetlenül Krajnyik Cintiával az intim egészségről, a női nemi szervekről, és az ezekhez kapcsolódó tabukról és szégyenérzetről.
Meddig tekinthető egy gyerek gyereknek a törvény szerint, legyen szó a szexről vagy akár a büntetőjogi felelősségéről? Mit jelent az akceleráció, és milyen veszélyekkel jár, ha nem biztosítunk megfelelő felvilágosítást a fiatalok számára? Hihetetlenül fontos kérdések a Mindent bele! legújabb adásában!
Hathónapos korában rosszindulatú mellékvese-daganatot állapítottak meg nála, Molnár Emese története mégsem elsősorban a rák túléléséről szól, vagy magáról a túlélés áráról, arról, milyen, ha állandó fájdalomban telnek a mindennapok. Hanem egy olyan emberről, aki a súlyos nehézségek ellenére, amelyekkel gyerekkora óta meg kell küzdenie, sosem adta fel a derűjét és az életszeretetét.
Van, aki sellőként keresi a kenyerét, más munkaidőben tart Netflix-maratont, és olyan is akad, aki a tokiói metrón lökdös embereket – szabályosan, udvariasan, fehér kesztyűben. Öt furcsa munkakör, amelyek első pillantásra könnyednek tűnhetnek, de most megmutatjuk, milyenek a valóságban.
A Netflix nemrég elérhetővé vált sorozata, a Bad Boy (magyarul: Rosszfiú) gyakorlatilag ott folytatja egy hányattatott fiú történetét, ahol az Adolescence (azaz a Kamaszok) abbahagyta. A börtönbe került 13 éves fiúk története a nyitóképtől eltekintve azonban igen eltérő, ezzel együtt Dean karaktere nem lesz kevésbé ellentmondásos vagy kevésbé szerethető, mint Jamie-é. Főleg, hogy a sorozat igaz történet alapján készült, és Dean/Daniel magát alakítja.