PCOS és nehezített teherbeesés: rengeteg a félreértés, tévhit
Policisztás ovárium szindróma. Mit jelent, ha valaki ilyen diagnózist kap? Hogyan lehet PCOS-szel is teljes életet – és akár családot – tervezni?
Policisztás ovárium szindróma. Mit jelent, ha valaki ilyen diagnózist kap? Hogyan lehet PCOS-szel is teljes életet – és akár családot – tervezni?
Önjelölt „skinfluenszerek” megtévesztő posztjai vezetik tévútra a nőket „tudatos bőrápolás” jelszóval a közösségi médiában. Vannak kifejezetten káros trendek, amelyekkel akár tönkre is tehetjük a bőrünket.
Sokféle gyógyszer kapható a fejfájás enyhítésére, ami alapvetően jó dolog – csakhogy olykor túlzásba is visszük a használatukat, illetve az is gyakori, hogy nem a nekünk megfelelő készítményt alkalmazzuk. Dr. Gecse Kinga szakgyógyszerész és csapata ezért most edukációs kampányt indít a tévhitek ellen.
Nemcsak a testi, de a lelki egészségünknek is jót tesz, ha rendszeresen sétálunk. Az okoseszközeinknek köszönhetően pedig azt is követni tudjuk, hány lépést tettünk meg egy nap. Egy tavalyi kutatás szerint már 4 ezer lépés is elegendő ahhoz, hogy csökkenjen többek között a végzetes szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázata is.
A Max Vészhelyzet Pittsburghben című sorozata sokak szerint csak egy újabb kórházas dráma – de Baji Anikó szerint ennél sokkal több. Az egykori sürgösségi ápoló húsz év tapasztalattal a háta mögött nézte végig a sorozatot, és most elmondja, miért érzi úgy: ez a sorozat nem fikció, hanem a szakma kegyetlenül őszinte tükre.
Kulaccsal járni, és nem vásárolni palackozott vizet, ma már menő. Nem egyértelmű azonban, milyen kulacsot érdemes választani, ha valóban egészséges, tartós és környezetbarát megoldást keresünk. És hogyan tarthatjuk a kulacsunkat tényleg tisztán?
A rákdiagnózis ma már nem mindenképp egyenlő a halálos ítélettel. De milyen gyakran érdemes szűrésekre járni? És milyen új diagnosztikai eljárások állnak a rendelkezésünkre? A Daganatokról őszintén című vodcast új, A rákdiagnosztika titkai című adásának legfontosabb gondolatait hoztuk el.
„Ha eszközhiányt tapasztalunk, ne fényképezzük le, helyette forduljunk ide és ide. Ha mégsem így tennénk, és a képek nyilvánosságra kerülnek, megsértjük a kórház jó hírnévhez való jogát.”