„A tekintetük beég a retinámba” – Aneszteziológus szakasszisztens mesél az első ügyeletről
Milyen az első ügyelet egy műtőben? És milyen akkor, amikor ahhoz a műtőhöz személyes szálakkal is kötődünk? Aneszteziológus szakasszisztens vendégírása.
Milyen az első ügyelet egy műtőben? És milyen akkor, amikor ahhoz a műtőhöz személyes szálakkal is kötődünk? Aneszteziológus szakasszisztens vendégírása.
Az 50 év felettiek 34 százaléka mondta azt Magyarországon, hogy végül kevesebb gyereket vállalt, mint amennyit szeretett volna az ENSZ jelentése szerint. A kutatás sorra vette, mi mindenért nem születnek meg a vágyott gyerekek, és mivel lenne dolguk a politikusoknak ahelyett, hogy a reprodukciós döntéseinkbe szólnának bele.
Hajhullás, krónikus fáradtság, agyi köd, mellfájdalom – csak néhány azok közül a tünetek közül, amiket mellimplantátummal élő nők tapasztalhatnak. Dr. Klárik Zoltán szerint a mellimplantátum-betegség létezése nem vitatható, de még nincs pontosan definiálva, ami megnehezíti a felismerését és a kezelését is. Ezért fordulhat elő, hogy az érintettek gyakran falakba ütköznek, amikor segítséget kérnek.
A szenvedélybetegek gyakran küzdenek hangulatzavarokkal és reménytelenséggel, de a traumatudatos jóga segíthet újra örömöt találni a józanságban. Az AdniJóga programja biztonságos, elfogadó teret teremt a testi-lelki gyógyuláshoz.
Csak egy meccs, csak egy tét, csak egy gyors nyeremény” – így indul sok történet. De mire a játékos észbe kap, már nem a győzelem hajtja, hanem a kényszer. Az online sportfogadás nemcsak pénzt visz, hanem kapcsolatokat, mentális egészséget és életeket darál be.
A NEAK műtéti várólistákkal kapcsolatos statisztikái megtévesztők: a valódi várakozási idők jelentősen hosszabbak, mint amennyit hivatalosan kommunikálnak. Dr. Kunetz Zsombor orvos, egészségügyi elemzőt Kurucz Adrienn kérdezte arról, mi az oka a végtelen várólistáknak, és mi kellene ahhoz, hogy változzon végre a katasztrofális helyzet.
Ölelni? Minél többet, minél hosszabban! Kevés dolog van a világon, amire ennyire általános kijelentések érvényesek, de az ölelés műfajára igen. Na de mi van, ha senki sincs a közelben, de jól jönne egy belőle?
„Nem látok jól közelre, de messzire sem az igazi” – valahol itt kezdődik a felismerés, hogy nem elég egy olvasószemüveg. A negyvenes-ötvenes korosztály számára ismerős lehet az érzés, amikor „a kar hossza már nem elég", a képernyő homályos, a betűk összefolynak, a fel-le kapkodott szemüvegek pedig folyton elkeverednek.