„Nem erőszak, ha nem tudja, hogy megtetted vele” – a Telegram pokoli bugyrai
Egy online csoportban 73 ezer férfi ad tippeket egymásnak arról, hogyan lehet magatehetetlen nőket szexuálisan bántalmazni.
Egy online csoportban 73 ezer férfi ad tippeket egymásnak arról, hogyan lehet magatehetetlen nőket szexuálisan bántalmazni.
Gisèle Pelicot esete szélsőséges, mégis mérföldkőnek számít: eloszlatja a családon belüli erőszakkal kapcsolatos tévhiteket – és olyan párbeszédet indított el, amelyre sokan, régóta várunk.
Még soha nem volt ennyire traumatikus gyereknek lenni, mint a tavalyi évben, áll az UNICEF közleményében. A háborúk és fegyveres konfliktusok iszonyatos pusztító hatással voltak a gyerekekre, ez pedig elfogadhatatlan.
Ha a szilveszterkor megsérülő állatoknak szerencséjük van, eljutnak egy menhelyre, de még mindig kérdés, hogy kerül-e egy elhivatott orvos, aki megműti vagy ellátja őket. Sajnos az a tapasztalat, hogy karácsonytól szilveszterig valahogy kevesebb figyelmet fordítunk rájuk társadalmilag – mondja Márton Vlad András madármentő.
„Hiába kötelező a 2024-re teljes pompájában tündöklő Nemzeti alaptanterv alapján a hazaszeretet oktatása, valójában nem tanórára, hanem egy szerethető hazára van szükség. Ahol minden gyerek otthon érezheti magát, bármilyen családból jön, bármilyenek az anyagi körülményei, bárhogyan alakul is az élete.” Gyurkó Szilvia gyerekjogi összefoglalója 2024-ről.
A Pelicot-ügy nemcsak Franciaországot, hanem az egész világot megrázta. Gisèle – aki már nem használja a Pelicot vezetéknevet – erőt adott sorstársainak.
Önkéntesek segítenek a vemhes gyűrűsfókákon Finnországban, ugyanis a fókafajt az éghajlatváltozás miatt kihalás fenyegeti, és túlélése – ironikus módon – az emberi beavatkozástól függ.
Nemrégiben megírtuk, mit kérnének a magyar kismamák karácsonyra a szülészeti osztályoktól. Íme, a területen dolgozó szakemberek, segítők kívánságai: