Mindig a szüleid leszünk – Julcsi és Dávid átsuhanó babájának története
Nimród elvesztése óta négy év telt el. De ilyen a gyász, egy időre jéggé dermeszt, és sokszor azt érzed, az örök tél már sosem ér véget. Aztán mégis elkezd kitavaszodni.
Nimród elvesztése óta négy év telt el. De ilyen a gyász, egy időre jéggé dermeszt, és sokszor azt érzed, az örök tél már sosem ér véget. Aztán mégis elkezd kitavaszodni.
Egy ügy, amelyben csak nézőpont – és politikai hit – kérdése, hogy ki áll a „rossz”, és ki a „jó” oldalon. Sőt, még az is lehet, hogy mindenki mindenhol áll. Akik viszont nem állhatnak rossz oldalon, egy kicsit sem, azok a válásban érintett gyerekek. Akik ebben az egészben az élethosszig tartó traumát és a kitörölhetetlen digitális lábnyomot kapják a szüleiktől.
„Varga elmondta továbbá, hogy a nők egyenjogúságáról szóló »Isztambuli egyezmény egy politikai hiszti«, mert a nők nagyon jól vannak Magyarországon, nem kell választaniuk a család és munka között, és a kormány keményen fellép a családon belüli erőszak ellen is.”
Szemléletformáló kampányt indított az Egyesület az Inklúzióért (ismertebb nevén Egy Sima, Egy Fordított) azért, hogy lebontsa a gátakat, és hidat építsen az ép és a speciális igényű emberek között. A kampány fókuszában négy fiatal áll, mindannyian valamilyen speciális állapottal élnek együtt.
Az online felületeken mindenki ott van: más gyerekek, fiatalok, felelős felnőttek, felelőtlen felnőttek, és azok is, akik a zavarosban halásznak, meg azok, akik kifejezetten rossz szándékúak. A legtöbb gyerek valódi szexedukáció nélkül érkezik meg a platformokra, nagyon fiatalon. És elkezdődik egy veszélyes játék.
Elemeiben alakítaná át a szülészeti ellátást a Belügyminisztérium – az erről szóló miniszterirendelet-tervezet a napokban jelent meg a kormány honlapján, és nagy port kavart nemcsak a sajtóban, hanem szakmai körökben és a legnevesebb hazai civil szervezetek között is. A szülészeti ellátás reformja jó ideje esedékes, a mostani tervezettel kapcsolatban azonban kevés az információ, ami sokak számára aggodalomra adhat okot. Ahogy az is, hogy a rendelettervezet megalkotását csupán látszólag előzte meg széles körű társadalmi és szakmaközi, illetve az érintettekkel való párbeszéd.
Őrjítő tehetetlenség, emberi önzetlenség, szteroidok, fel-felvillanó remény a hatalmas információözönben, a család fájdalmából hasznot húzó csalók felbukkanása, és egy tündéri kisfiú, aki a kétségek között a szüleibe kapaszkodik.
Azt gondolná az ember, hogy a gyerekmunka már egy letűnt kor rémes epizódja, amikor még rendszerszinten zsákmányolták ki a gyerekeket.