WMN Ügy
WMN Ügy

„Most mit is akarnak tőlem pontosan?” – Analfabétának lenni nem csak azt jelenti, ha valaki nem tud írni, olvasni

WMN Ügy – 2021.09.08. – FR

Az olvasás képessége nem ott ér véget, hogy megtanuljuk a betűket és ki tudjuk olvasni a szavakat, mondatokat. Ettől még könnyen lehet valaki funkcionális analfabéta, ami becslések szerint minden negyedik embert érint Magyarországon. Ők azok, akik nem tudják értelmezni a hivatalos leveleket, vagy nem tudnak például százalékot számítani. Márpedig ez komoly probléma - ezért meg osztjuk meg újra egy tavalyi írásunkat az írástudatlanság elleni küzdelem nemzetközi napján.

„Most mit is akarnak tőlem pontosan?” – Analfabétának lenni nem csak azt jelenti, ha valaki nem tud írni, olvasni

WMN Ügy – 2021.09.08. – FR

Nem értik a hivatalos leveleket, a műszaki leírásokat, egy egyszerű adatlap – mondjuk, egy postai csekk – kitöltése is nehézséget okoz számukra, de még az olyan hétköznapi szövegek értelmezése is kifog rajtuk, mint egy hozzászólás a Facebookon. A funkcionális analfabéták tudnak írni, olvasni, az olvasott szöveget azonban nem tudják értelmezni.

„Azt gondoltam, túlélhetek valahogy úgy is, ha csak női ruhákba bújok zárt ajtók mögött” – Ismerjétek meg Caitlyn Jenner történetét

WMN Ügy – 2021.09.04. – SzÉ

Olimpiai bajnok, példakértékű sportoló, apa, reality-sztár – egy ember, aki történetesen rossz testbe született. A nemi megerősítő műtéten túl azonban még hosszú volt az út önmagához.

„Nem látok más kiutat a társadalmunk jelenlegi helyzetéből, mint a közeledést, egymás megismerését és elfogadását”

WMN Ügy – 2021.08.30. – BF

Ezerháromszáz szegregátum van Magyarországon, több százezer gyerek él telepi körülmények között. És ez a te felelősséged is, állítja Benkő Fruzsi, az Indahouse Hungary civil szervezet alapítója. Kérjük, mindenképp olvasd el a cikket, mielőtt kommentelsz!

Itthon sokan homokba dugjuk a fejünket, ha a meddőségről van szó

WMN Ügy – 2021.08.29. – FR

Mit okoz a meddőség tabusítása és az ebből fakadó információhiány? Miért nincs értelme a férfi- és női meddőségről külön beszélni? Milyen arányban érinti a férfiakat és a nőket a termékenységi probléma? És hogyan hat a stressz a termékenységre? Többek közt ezekre a kérdésekre is választ ad egy friss hazai kutatás.

„Mama, mi az, hogy szexuális propaganda? És miért kell félteni tőle a gyerekeket?” – Plakátkampány a vacsoraasztalnál

WMN Ügy – 2021.08.22. – SzAE

„Szóval az én nyolcéves gyerekem fejében már a jó ég tudja, mióta motoszkálhatott a kérdés, hogy mi lehet az a szexuális propaganda. Valami olyasmi lehet, amitől félteni kell a gyerekeket? Veszély leselkedik rájuk? Szorongott emiatt, tudom, mert ismerem őt, és látszott rajta, mennyire izgult, amikor rákérdezett.” Szabó Anna Eszter véleménycikke:

Nem, a nőké sem ibolyaillatú! – Döntsük le a kakit érintő tabukat!

WMN Ügy – 2021.08.21. – KC

„Lehet, nekem van túl sok magabiztos, már-már alfahím típusú barátom, de én még soha egy férfi szájából se hallottam, hogy »Hú, gyerekek, húzzatok már le a strandra, hadd kakiljak egyet nyugodtan, mert addig nem megy, amíg itt vagytok a házban.« Ezzel a szemben a lányok olyan logisztikai hadműveleteket képesek végrehajtani, hogy észrevétlenül, titokban, halkan, a lehető leggyorsabban próbálják meg elvégezni a nagydolgukat, amilyeneket katonai bevetések tervezésénél látni.”

„A szülésre való felkészüléskor túsztárgyalási technikákat is érdemes tanulni” – Interjú Mátyusné Gálik Zsuzsanna aktivistával, korábbi SzuperWMN-jelöltünkkel

WMN Ügy – 2021.08.19. – CL

A Másállapotot a Szülészetben!-mozgalom aktivistája, Mátyusné Gálik Zsuzsanna az első, traumatikus szülése után hiába döntötte el, hogy a következőre jobban felkészül, hogy úgy legyen minden, ahogy szeretné, a rendszer így is bedarálta. Bár a nemzetközi szakirodalom is azt mondja, hogy ha bevonják a nőket a döntési folyamatba, akkor a szülésélmény pozitívabb lesz, a szülés kimenetele is kedvezőbb, sok tényező miatt ez itthon gyakran nem tud megvalósulni. A korábbi helyzetet pedig a Covid még inkább megnehezítette. Egykori SzuperWMN-díj jelöltünkkel Chripkó Lili beszélgetett.