Az utolsó előtti stádiumban fedezték föl a méhnyakrákját. Az első terápiák után egy évvel kiújult a daganat, az orvosa alig néhány százalék esélyt adott a túlélésére. És most itt ül velem szemben - épp durcás valamiért, de majd elmúlik ez is - és püföli a klaviatúrát. Ha valakire illik „A túlélő" cím, akkor az a Szentesi. Nemcsak a betegséget élte túl kétszer, hanem a gyógyulást is, meg a helyreállító beavatkozásokat és terápiákat, no és a háromhavonta bekopogtató kicsi halált, amikor MRI-kontrollra megy, és az egész szerkesztőség remegve várja az eredményt. Dolgozik magán folyamatosan, hogy soha többé ne kelljen a saját temetését megterveznie (volt egy pont a betegsége alatt, amikor megtette). Most saját maga és a hozzá közel állók mesélik el Éva történetét. Én DTK voltam, és elmondhatatlanul nagy öröm, hogy ebben a filmben az édesanyja, az orvosai, a legjobb barátja mellett ott lehettem egy picit én is a nagyon is élő túlélő: Szentesi Éva mellett.
Ismerd meg A túlélő sorozatunk első két részében bemutatott inspiráló embereket is! Sipos Péter videóját ITT, Laár Anikóét pedig ITT tudod megnézni.
„Pedig komoly felelősség van a nyakatokban. A ti kezetekben van a jövő nemzedéke, egy jobb jövő. Ti viszont ocsmány propagandát nyomtok – méhnyakrákellenes kampánynak álcázva.” – Egy miskolci iskolában történt eset margójára.
A HPV-oltást mindig is nagy vita övezte – sok szülő nem tudja eldönteni, hogy beadassa-e a gyerekének, vagy sem. A hírek szerint hamarosan már a hetedikes fiúk is megkaphatják, nem csak a lányok. Most valódi anyukák valódi kérdéseire válaszolt a téma szakértője.
Mi van akkor, ha olyan szinten eggyé válik valaki a sminkelt arcával, hogy anélkül már nem mer mutatkozni? Ha nincs elég bátorsága vállalni a pőre arcát, ha úgy érzi, a közvetlen környezete is inkább a „mázolt” verzióját ismeri és szereti? És hogyan segíthet ebben az oly sokat szapult közösségi média?
„Szinte mindig a származásomról kell beszélnem, holott én nem vagyok az összes roma ember, nem vagyok szociológus” – mondja Farkas Franciska, akit Bereczki Szilvia kérdezett: újrakezdésekről, nepáli rendezéséről és arról, miért nem dolgozik színészként másfél éve Magyarországon.
Szomorúság, elégedetlenség, nyugtalanság, látszólag ok nélkül, megmagyarázhatatlanul, annak ellenére is, hogy valaki orgazmust élt át – ez a szex utáni depresszió. Miért alakul ki, és hogyan befolyásolhatja a párkapcsolatot? Füredi Krisztián szexuálpszichológust kérdezte Simon Eszter.