„Ha e-mailben kérek valamit, az nekik olyan, mintha azt mondanám, agyagtáblára égessétek, és küldjétek el futárral” – Nyáry Luca és Nyáry Krisztián a Popfilterben
Hogyan kommunikál egymással a Nyáry család online? Spoiler: rendkívül szórakoztatóan!
Mi köze a mangó chutney-nak a csetcsoportokhoz? Honnan tudható, ki öltöztette Nyáry Krisztiánt? És az, hogy hol jár Nyáry Luca? Ja, ez utóbbi sokszor sehonnan. Szerzőtársunk ugyanis rapszodikus viszonyt ápol az információáramlással – igaz, arról generációnként megoszlanak a vélemények, mit is kell közölni a Messengeren – és pontosan melyik csoportban. Arról, hogy milyen emojikkal, már nem is beszélve… Ebben a rendkívül szórakoztató, helyenként iszonyú vicces, máshol pedig mélyen elgondolkodtató beszélgetésben picit elképzelhetjük, milyen lehet benne lenni Nyáryék valamelyik csoportjában, és közben választ kapunk arra is, ki mit oszthat meg a másikról egy családban, milyen összefüggésben áll a mentális egészség az online térrel, ki mire és hogyan használja a közösségi médiát, és mennyit adhat egy família mindennapjaihoz az, ha egy abszurd jelenetet le lehet fotózni az utcán, majd rögtön „bedobni a közösbe”. A tavaszi évadunk (melynek partnere a Yettel) negyedik részének vendége a vibrálóan sokszínű Nyáry Luca és a biztos pontként „működő” Nyáry Krisztián. Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Ezúttal nem csak hallgathatod, hanem nézheted is a Popfilter epizódjait:
Hogyan áll a Z generáció a tartós párkapcsolatokhoz? Vagy az olyan alapértékekhez, mint a hűség? Tényleg fontosabbak a barátságok számukra, mint a szerelem?
Menstruációtól a menopauzáig, tabuk nélkül – erről szól a Ki vele! közösségi talkshow soron következő epizódja Kovács András Péterrel, Tapasztó Orsival, Nyáry Lucával és dr. Benkovics Júlia szülész-nőgyógyásszal.
Nyáry Lucáról múlt héten provokatív szalagcímekkel cikkeztek a lapok, a kommentszekció pedig hangos volt az aljas kommentektől. Luca így élte meg a történteket.
Egy jól megválasztott frizura nemcsak abban segíthet, hogy csinosabbnak érezzük magunkat, de képes összehangolni a külsőnket a lelkünkkel. Ezt bizonyítják azok a természetességet ünneplő hajtrendek is, amelyek az utóbbi években uralják a közösségi médiát, és amelyeknek köszönhetően egyre többen választják a természetesen göndör fürtöket a hajvasaló helyett.
Hátfájás, kiemrültség, hobbihiány és az állandó stressz, hogy ha nem tartunk mindent kézben, megáll a világ – vagy legalábbis az otthonunk nem üzemel tovább.
Jelentős lépés, ha az Országgyűlés elfogadja az Igazságügyi Minisztérium törvénymódosítását, azonban bőven van még munka, ha a valódi áldozatvédelem a cél.
Egy olyan korszakban, ahol a mesterséges intelligencia révén minden eddiginél személyesebb élményeink lesznek a halottaink másolataival, hogyan gondolkodunk majd elengedésről, gyászról, időről? Mennyire fogjuk érzékelni a hiányt, ha már nemcsak az élőkkel kommunikálunk online, testetlenül, hanem az elhunyt szeretteink digitális változataival is?