A WMN-csapatban többen is online társkeresőn találtak rá a szerelmükre – és olyan is akad, aki bár szórakoztató emlékeket köszönhet a műfajnak, végül nem ott várta a nagy Ő. Mindannyiunknak vannak rettenetes randisztorijaink, ám azt nem vitatjuk: még akkor is rengeteg pozitív hozadéka lehet a Tinder–Bumble-tengelynek, ha végül nem ott talál rád a szerelem. A WMN-csapatban mindegyikre akad példa, és mai vendégeim is bőven tudnak vicces, kedves, abszurd és kifejezetten példaértékű sztorikat is sorolni. (Sőt: én is fogok.) Miért ghostingolnak az emberek, és hogyan tudod minél hamarabb lezárni magadban, ha veled teszik ezt? Mi segít és mi nem, ha online randizásra adod a fejed? A Yettellel közös tavaszi évadunk egyik legfelszabadultabb és legkaotikusabb adásában a műfaj hazai helytartója, Ács Fruzsina humorista, és dr. Horváth Kitti viselkedéselemző, life és business coach volt a vendégem. Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Ezúttal nemcsak hallgathatod, hanem nézheted is a Popfilter epizódjait:
Hétéves voltam, amikor a felnőttek úgy látták, ideje komolyabban foglalkozni a tehetségemmel. Alig több mint tíz, amikor a „színpadot” magam mögött hagytam. Mert miközben arra törekedtem, hogy az elvárásaiknak megfeleljek, az önbizalmam és az életörömöm veszítettem el. Valahol félúton a vakítóan kivilágított színpad és a sokadik nyers, cukrozott tojás között.
A Popfilter mai adásának vendége Bányai Judit, aki a Nem akarok beleszólni csapat tagjaként lett ismert, számos fontos közéleti témában készít tartalmat, egy ideje pedig a Fókusz Stúdió szerkesztő-gyártásvezetője.
Emberevés, Bánatszalonna, külföldi karrier, depresszió, kommunában élés és vidékre költözés – ezekről mind szó esett a Bohemian Betyars tagjaival a Popfilterben.
A Bohemian Betyars tagjai, Szűcs Levente és Dankó Dániel mesélnek depresszióról, külföldi turnékról, kommunáról és művészi inspirációról a Popfilterben.
Milyen kihívásokat és milyen erősségeket jelent az ADHD szülőszerepben? Jár-e tipikus nehézségekkel? Milyen előnyökkel járhat? Hogyan hat a családi működésmódra és a hétköznapokra? Léteznek-e kapaszkodók a kihívások leküzdéséhez? Pszichológus szakértőt és érintett családokat kérdezett Kőrizs Kata.
Két motivációja volt Lu Boennek, amikor megnyitotta első éttermét, a Ramenkát: az otthoni, kínai ízeket szerette volna a maga tányérjára is odavarázsolni, illetve a saját gyerekkori traumáit szerette volna átkeretezni. Most újabb mérföldkőhöz érkeztek: a hamarosan Budapesten is bemutatkozó, világhírű gasztropiacon, a Time Out Marketen ők is helyet kaptak. Erről, és a forradalmi nyári menüjükről is beszélgettünk.
A nők által végzett láthatatlan munkát, amellyel a férfiak szűkös társas kapcsolati hálóját próbálják pótolni, „mankeepingnek” nevezik – utalva ezzel Carolyn Rosenthal szociológus „kinkeeping” elméletére, amely azt a családi kapcsolattartó szerepet írja le, amit jellemzően a nők vállalnak magukra.