Saltburn: pompás káosz, amit nem értünk, nem ismerünk, de amire nagyon vágyunk
Nyáry Luca megnézte a filmet, ami egész családokat sokkolt a téli szünet alatt, most pedig elmondja, mi teszi szerinte különösen ízletes, de megemészthetetlen alkotássá.
Nyáry Luca megnézte a filmet, ami egész családokat sokkolt a téli szünet alatt, most pedig elmondja, mi teszi szerinte különösen ízletes, de megemészthetetlen alkotássá.
Úgy tartotta: a hírnév egy dologra jó, szuper helyet kapsz az éttermekben.
Bódi Kati, „rejtőzködő” illusztrátor leginkább a képein keresztül mutatja meg magát, és egy remek módszert talált arra, hogyan lehetne közelebb vinni a gyerekekhez a képzőművészetet. A világunkat a képek uralják, de akkor miért nem fontos a vizuális kultúra elméletének oktatása itthon?
A Budapest Nagyregény olvasásakor az otthon határai – időben és térben is – észrevétlenül kitágulnak. Hazává azért nem duzzadnak, de ez is valami.
Marguerite Perey felfedezett egy kémiai elemet, és mégis majdnem feledésbe merült a neve – ahogy történt ez számtalan tudósnővel, akiknek nem volt ilyen szerencséjük, és örökre eltűntek a tudományos feljegyzésekből.
Szereted az izgalmas világvégés filmeket? A rejtélyeket, a lappangó feszültséget és a nagy fordulatokat, amiktől a film végén leesik az állad? És az A-listás színészeket, akik csak megkoronázzák az egyébként is briliáns történetvezetést? Ja, Anna Eszter is. De a Távol a világtól sajnos nem ilyen.
Sokáig rettegett a rendezéstől, ma viszont már nem fél 80 millió dollárt kérni egy stúdiótól, hogy megvalósíthassa az álmát. Bradley Cooper kétségkívül megvetette a lábát Hollywoodban.
Az olasz gyerekek is várják a Mikulást – csak épp náluk kettő van belőle, ugyanis a második egy nő, aki vízkereszt napján ereszkedik le a kéményből. Befana történetéről olvashattok.