„Michael mindig is védelmezett minket, most mi védelmezzük őt” – Megnéztük a Schumacher-dokumentumfilmet
Ha pletykát akarsz Schumacherről, arra ott vannak a bulvárlapok, ez most azoknak szól, akik az emberre kíváncsiak:
Ha pletykát akarsz Schumacherről, arra ott vannak a bulvárlapok, ez most azoknak szól, akik az emberre kíváncsiak:
Négy barátnő (a fenébe is, miért mindig négy?), férjek, gyerekek, életközepi problémák. Kurucz Adrienn ilyennek látta a Netflix új sorozatát:
Both Gabi szerint ezeket a rendezvényeket semmiképp ne hagyd ki szeptember második felében:
Az lehet, hogy Agatha Christie konszolidált kispolgár kinézetű hölgy volt... de valójában ő a XX. század egyik legvagányabb írója. Olyannyira „rock&roll” személyiség, hogy alig győztük kiválogatni a tíz kedvencünket a róla szóló meghökkentő információk közül. Agatha Christie-t mindenki ismeri. Vagy legalábbis azt hiszi…
Ha készen állsz rá, hogy felnyisd Pandóra szelencéjét, és beleláss abba, mi mindent rejtegetünk egy házasságban, akkor ne hagyd ki az HBO új minisorozatát, a Jelenetek egy házasságbólt, ami talán még jobb is, mint az Ingmar Bergman-féle eredeti.
Ata Kandó továbbvitte a gyerekkorában kapott szeretetcsomagot: egyedülálló anyaként boldog, kreatív, szabad légkörben felnevelte gyermekeit, akik gyakran az alkotófolyamat aktív részesei voltak. Majdnem 104 évig élt, és végig összefogta a világ számos pontján élő, gyermekeiből, unokáiból és dédunokáiból álló családot, akikkel franciául, angolul vagy éppen hollandul kommunikált Skype-on, e-mailben, telefonon. Ezzel párhuzamosan pedig egy pillanatra sem adta fel hivatását. Ismerjétek meg a világhírű fotográfus, Ata Kandó életét – Kis Zsuzsa tolmácsolásában!
A XXI. században az információszerzés egyik legfontosabb alapja az olvasás. Ezért is olyan fontos, hogy a gyerekeink megszeressék a betűket. Ezt pedig csakis élményalapú foglalkozásokkal, színvonalas kortárs gyerekirodalommal lehet elérni nem csupán az iskolában, hanem otthon is. Both Gabi négy elhivatott olvasási szakértővel beszélt erről a kardinális kérdésről.
„Ha egy magyar fotós szempontjából nézem az amerikai karrierem, akkor azt kell mondanom, hogy olyan nagy sikert arattam, amilyet csak kevesen. Viszont azokhoz a példaképeimhez képest, akik miatt elkezdtem fényképezni, egyértelműen kudarcot vallottam New Yorkban.” Lehet-e tanulni a fényképezést, és lehet-e fejlődni benne? Mi a tehetség, mi számít sikernek, és mire mehet az ember magyar gyökerekkel negyvenévesen? Többek között ezekről a dilemmákról beszélgettünk Tombor Zoltán fotográfussal.