Hogyan foszthat meg a történelem a boldog gyermekkortól? – Kenneth Branagh Belfastjából kiderül
„A felnőtté válás mindig veszteséggel jár, legyen szó családról, otthonról, identitásról vagy ártatlanságról. Túl sokat követel meg az embertől.”
„A felnőtté válás mindig veszteséggel jár, legyen szó családról, otthonról, identitásról vagy ártatlanságról. Túl sokat követel meg az embertől.”
Az origami és a scrapbook a legtöbbek számára jól ismert technika. De vajon mindenki tudja, mi az a quilling, a tesszaláció, a paverpol vagy épp a könyvművészet? Cikkünk egy varázslatos világba nyújt betekintést!
Az egyik első melegjogi aktivista volt a világon, mégsem tesznek róla említést a történelemkönyvek.
Az életünk egyik legnagyobb tabuja a halál; eltartjuk magunkat tőle, szorongunk miatta. Holott, ha nem merünk közel menni a halálhoz, ha a tagadásba burkolózunk ahelyett, hogy szembenéznénk a saját és a szerettünk életének végességével, elszalasztjuk a búcsú lehetőségét is.
A hét bűvös szám. Hét égitestet ismertek az ókorban, hét színből áll a szivárvány, hétféle fémmel dolgoztak az alkimisták. Ennyi a napok, a Harry Potter-könyvek és a horcruxok száma is. Domi is hét szempontot gyűjtött össze, a teljesség igénye nélkül.
Vígjáték, ami savként belülről mar szét.
Tudjuk, hogy J.Lo egy istennő, de emiatt nem kellett volna egy egész filmet elkészíteni!
Soha korábban nem vártunk annyi mindent egy házasságtól, mint ma – nem beszélve arról, hogy mivel az emberek korábban haltak, nem is tartott ilyen sokáig egy frigy. De hogyan őrizhetjük meg, ha képtelenül sok igényt kellene kielégítenie, és miért fontos mégis mindent megtenni érte? Ezekre keresi a választ a világ leghíresebb párterapeutája.