Ilyen egy online troll: nem biztos, hogy dühös és magányos!
Keserű, önbizalomhiányos, magányos, gyűlölködő: ilyennek képzeljük a trollokat. Pedig a kutatások szerint gyakran egészen másmilyenek:
Keserű, önbizalomhiányos, magányos, gyűlölködő: ilyennek képzeljük a trollokat. Pedig a kutatások szerint gyakran egészen másmilyenek:
A bakelitlemezek visszatérése nem csak nosztalgia. Sokkal több.
A Tour de France-on történt baleset kapcsán ismét felmerül a kérdés: mennyit ér meg egy szelfi? A tények mindenesetre riasztóak: 2008 és 2021 között 379 ember halt meg szelfi készítése közben szerte a világon.
Miközben virtuális fantáziavilágokat hozunk létre, nem mindegy, hogyan ábrázoljuk – vagy nem ábrázoljuk – a terhes testeket.
Manapság nem lehet elég korán kezdeni az ismerkedést a programozással. Ehhez pedig nincs is jobb partner, mint egy olyan robot, ami mozogni képes, és pittyegő hangokat ad. Egy különleges kezdeményezés keretében szerencsére egyre több gyerek találkozhat a masinával.
Az influenszerek új csoportja jelent meg a közösségi médiában, ők a deinfluenszerek. De mit is csinálnak, és mi is a céljuk pontosan?
Hogyan tárgyiasítják szexuálisan a nőket a közösségi média algoritmusai – és miért komoly probléma ez? Mózes Zsófi írt erről:
A digitális technológiát egyre gyakrabban használják a családon belüli erőszak eszközeként, az okosotthonok pedig sok esetben csak tovább rontanak a helyzeten.