A szelfik és a közösségi média tényleg növeli a narcizmust?
Peter Gärdenfors svéd kutató elmélete szerint a modern fényképezési kultúra és a közösségi média felületei egyre narcisztikusabbá teszik az embereket.
Peter Gärdenfors svéd kutató elmélete szerint a modern fényképezési kultúra és a közösségi média felületei egyre narcisztikusabbá teszik az embereket.
Kutatások szerint a konzervatív emberek boldogabbak, a liberálisabbak viszont pszichológiailag gazdagabb életet élnek. Mit jelent ez? És milyen tanulságokat vihetünk el belőle az új évre? Milanovich Domi lélektani útravalója 2025-re.
Az utóbbi időben nem győztük szidni a mögöttünk hagyott éveket, és szinte alig vártuk, hogy jöjjön az új év, a tiszta lap, hátha most végre jobb lesz. Bár valóban történtek szörnyű dolgok 2024-ben, és sok tekintetben egyáltalán nem tűnik biztatónak, ahogy az emberiség és a bolygó dolgai állnak, mi mégis összeszedtünk olyan történéseket, amik okot adhatnak a reményre.
Sűrű évünk volt: készítettünk riportot a (faros) szülésről éppúgy, mint az élet végéről, a hamvasztásról is. A kettő között pedig annyi minden másról. Most a legemlékezetesebb képeinkből válogattunk nektek.
Az év utolsó hete különleges időszak. Talán ünnepibb, mint maga a karácsony, ahová hullafáradtan érkeztünk meg. Az ajándékok még a fa alatt hevernek, de már nem kell menni sehova. Főzni sem kell, legfeljebb egy levest dob fel az ember. Különös érzés lassúnak lenni. Szabad ezt nekünk? Össze vagyunk zavarodva kissé. Ilyen is lehet az élet?
„Hiszek benne, hogy a mama időről időre üzen nekem odaátról, hiszek benne, hogy már réges-rég egy új testben él egy új életet, és hiszem azt is, hogy mindezt azért hiszem el, hogy nekem könnyebb legyen. Miért kellene egyféle hitet választanom?”
Egyre több fiatal aggódik az őszülő haja vagy a ráncai miatt. Tényleg felgyorsult az öregedés, a társadalmi elvárások torzítják a testképet, vagy a tudatosság nőtt? És hova vezethet mindez? Pszichológust és plasztikai sebészt kérdezett Simon Eszter.
Bár az oktatók eleinte nem értették, mit akar ezzel „a férfias munkával”, és a saját félelmét is le kellett győznie, ma már élvezi a vezetést, sok járókelő pedig mosolyogva integet neki. Pálma a parkolók világáról és a kamionos életmódról mesél.