„Apukám nadrágszíjjal ült előttem, hogy azzal kapok, ha nem hagyom levágni a hajam” – Ránk kényszerített frizuráink
Lehetnének vicces gyerekkori történetek is, de valahogy mégsem azok…
Lehetnének vicces gyerekkori történetek is, de valahogy mégsem azok…
Hogyan lehet összehangolódni az útitársunkkal? Egyáltalán: kell-e? Pichler Zsófi szempontjai, hogy a várva várt szabi és a közös utazás ne a konfliktusokról szóljon.
Hogy kerül a mikroműanyag a tányérunkra? Lehet, hogy te magad is „ontod” a háztartásodban…
2007-ben űzték el a pszichiátriai betegeket és az egészségügyi személyzetet az OPNI-ból, vagy ahogy mindenki ismeri, a Lipótról. A szellemkastély sorsa azóta is foglalkoztatja a közvéleményt. Íme, a kacifántos történet dióhéjban:
Lassan már óvodáskorban elvárássá válik a nagyszabású szülinapi zsúrok rendezése, tízezres nagyságrendű ajándékokkal a meghívottaktól – de hová vezet mindez? A jelenség kapcsán szakértő segítségével vizsgálta meg az elkényeztetés lélektanát Széles-Horváth Anna.
Süveges Márta egy éve küzd a túlélésért. Közben elvesztette szintén rákbeteg édesanyját, így a gyásszal is meg kell birkóznia. Erőt a fiából és a barátaiból, orvosaiból merít.
A borok kóstolása több agysejtünket hozhatja működésbe, mint egy nehéz matematikai feladvány megfejtése, és jobban stimulálhatja az agyunkat, mint a komolyzene hallgatása. Legalábbis, ha tudunk mértéket tartani.
Bár etikailag megkérdőjelezhető módon készült a tragikus sorsú dobozba zárt nő fotója, fájdalmasan erős szimbóluma annak, milyen veszélyes dolog volt a történelem folyamán mindig is nőnek születni.