Önismereti naplók útvesztőjében: 6 népszerű kiadványt teszteltünk
Egyre több figyelmet fordítunk az önfejlesztésre, ami szuper. De vajon mekkora létjogosultsága van 30-40 különböző önismereti naplónak? És melyiket érdemes kipróbálni?
Egyre több figyelmet fordítunk az önfejlesztésre, ami szuper. De vajon mekkora létjogosultsága van 30-40 különböző önismereti naplónak? És melyiket érdemes kipróbálni?
Az önbizalommal kapcsolatban sokféle tévhit él az emberekben. Például az, hogy csak a kiváltságosok és az extrovertáltak sajátja. Vagy a narcisztikusoké. És úgy alakul ki a gyerekekben, hogy állandóan dicsérjük őket. Ideje helyre tenni a fogalmat!
„Én ehhez már túl öreg vagyok.” Sokan, sokszor mondják ki ezt a mondatot, például a tanulással kapcsolatban. Pedig tévedés, hogy idős(ebb) korban képtelen az ember a fejlődésre, az új készségek elsajátítására, vagy akár arra, hogy berögzült viselkedésmintákon változtasson.
Határtalan problémák, véges kapacitások – milyen megoldások vannak? Ismét kiadta éves trendjelentését az Amerikai Pszichológiai Társaság, Milanovich Domi foglalta össze nektek. Nagyon tanulságos, érdemes rászánni 10-15 percet.
A WHO ajánlása alapján egy kisgyerek legfeljebb egy órát töltsön képernyő előtt naponta, kétéves kor alatt pedig egyetlen percet se. A jogos korlátozás kontra hétköznapi valóság Tóth Flóra szerint:
Milyen lehet az első korty forró kávé egy kétnapos csata után? Hát ilyen.
Dr. Gyurkó Szilvi egy korábbi cikkét javasoljuk újraolvasásra, amiben elmondja, mit tanult meg abból, hogy pszichoterápiára jár.
A bicikli elődjébe, a velocipédbe nem fért sok cucc. Így Stevens csak némi élelmet és váltóruhát vitt magával, na meg persze egy csőre töltött revolvert.