„Nem csendes és nem visszafogott, csak nehezen oldódik” – Szorongásaim új társaságban, új helyzetekben
Te is nehezen oldódsz új környezetben, új emberek között?
Te is nehezen oldódsz új környezetben, új emberek között?
Hogyan neveljünk sikeres gyereket? Miért számít abúzusnak a túlféltés vagy a dicséret hiánya? Miért károsabb a bizonytalanság, mint a biztos rossz? Felülírható az örökölt mintázat és a genetika? És mennyiben segíthet ezen a zene?
Összecserélte a szavakat olyanokra, amik a legmélyebben beléivódtak. Így esett az is, hogy olyanokat kérdezett iskola után, hogy: „Kicsikém, mi volt ma Auschwitzban?” Kezdtem már megszokni a felcserélt szavakat, tudtam, hogy az iskolában eltöltött napomra kíváncsi.
Ugye, veletek is előfordult már, hogy a gyereketek ellenkezésére legszívesebben ti is pont olyan daccal reagáltatok volna, mint ő maga?! Pedig elvileg tudjuk, hogy ez nem vezet sehova. De akkor mi vezet valahova? Konkrét tanácsok egy pozitívfegyelmezés-oktatótól!
A Boszorkányok című film bemutatóját sokak őszinte felháborodása követte – íme, Pásztory Dóri gondolatai a végtaghiányos gonosz ábrázolását illetően:
„A múlton nem tudok változtatni, de akkor ideje elindulnom azzal a csomaggal, amit mégis kaptam tőled.”
Joe Biden ötször kérte meg a kezét, mire igent mondott. Nemcsak az özvegy szenátorral, hanem a két kisfiával is „összeházasodott”. Magyarországon töltötték a nászútjukat. Egy pillanatra sem adta föl a karrierjét a férje kedvéért az elmúlt 43 évben. És most sem fogja: dr. Jill Biden arra készül, hogy dolgozó first ladyként történelmet ír.
Hogy a poligámia átok-e vagy áldás, nézőpont kérdése. Érdekes gondolatok a témában egy muszlim hitre tért magyar lánytól.