Ha a politikára gondolok, húsz évet öregszem – Így hat a szubjektív korunk a testi-lelki egészségünkre
Az életkorunk sokkal többet jelent annál, mint hogy mikor születtünk. Mutatjuk, mi minden hat arra, hogy épp hány évesnek érezzük magunkat.
Az életkorunk sokkal többet jelent annál, mint hogy mikor születtünk. Mutatjuk, mi minden hat arra, hogy épp hány évesnek érezzük magunkat.
Ha létezik elszánt, odaadó és hűséges rajongói csoport, azok a kamasz lányok. Miért tör mégis pálcát felettük – és rajongásuk tárgyai felett – a többség – teszi fel a kérdést fiatal szerzőnk, Polner Laura.
Ha szülővé válunk, az újszülött babánk hirtelen új feladatok elé állít bennünket bőrápolás terén is. Kvízünkből kiderül, mennyit tudsz a bababőr ápolásáról – és ha esetleg valamit nem, akkor segítünk.
Nem hazudnak, és nem őrültek meg. Hanem:
Összeszokott baráti társaság, bekerül valakinek az új párja, aki egy pillanat alatt tönkreteszi mások jókedvét. Kérdés, hogy mihez kezdjen az ember egy ilyen szituációval. (Mert hogy előbb-utóbb mindannyian belefutunk, az nem kérdés.)
Más készségeket fejleszt a babázás és másokat az autópálya-építés. Ha a gyerek a neme miatt nem fedezhet fel bizonyos játékokat, fontos fejlődési lehetőségekről maradhat le. Egyáltalán, mitől „fiús” vagy „lányos” egy játék? Mit mondanak a kutatások? Érdemes 15 percre (vagy többre) félretenni az előítéleteket, és végigolvasni Milanovich Domi alapos írását:
Íme, a lány, aki a nyakában hordja a békét, a konyhájában pedig a Loch Ness-i szörnyet tartja.
Vajon mi történik, ha egy csimpánzt emberként próbálunk nevelni? És ha egy embergyereknek egy majom mutat példát? Erre kereste a választ Winthrop Kellogg, aki fia mellett egy csimpánzt is saját gyerekeként nevelt. Íme, az eredmény: