A gladiátornők karddal és pajzzsal küzdötték le a rájuk erőltetett társadalmi szerepeket
Az egyetlen hely az ókori Rómában, ahol a nőkre is egyenlőkként tekintettek, az aréna volt. Ismerjétek meg a gladiátornők izgalmas történetét:
Az egyetlen hely az ókori Rómában, ahol a nőkre is egyenlőkként tekintettek, az aréna volt. Ismerjétek meg a gladiátornők izgalmas történetét:
„Az én gyerekkoromban a politika nem volt ennyire az arcunkba tolva. A majdnem nyolcéves gyerekem mindent elolvas, ezért kérdez is. Ha valami extra marhaságot hallott a suliban, azt tisztázzuk. A hatéves kisasszony meg viccesen rászólt az ovistársára, hogy: »Balázs, előre menj, ne hátra!«” A politika mindenütt jelen van, ez alól a gyerekeink világa sem kivétel. Hogyan lehet ezt kezelni?
„Itt vagyok 2022-ben, és olyan emlékek dolgoznak bennem, amik a huszadik század első felében történtek. […] Ki tudja, a világon hány nő cipeli a múlt háborúserőszak-történeteinek lelki sebeit? Hányan hordozzák az ereikben erőszakos fogantatás nyomait?” – Szerzőnk visszatérő rémálmai kemény transzgenerációstrauma-lánchoz kapcsolódnak, amit ő meg akar szakítani.
Akkor érdemes lépni, mielőtt még rosszra fordulnak a dolgok a családban…
A saját csomagodat neked kell rendben tartanod.
Mit tehetünk, ha a mérgező társadalmi klíma, a háború okozta szorongás, a járvány, a bizonytalanság már annyira fojtogató, hogy a feszültségtől konkrétan megbetegszünk? Milyen változatos módokon tud megbetegíteni minket a környezetünk? Olvassátok el Kazimir Ágnes pszichológus írását, és megtudhatjátok.
Egy olyan világban, ahol bármilyen információ egy kattintással elérhető, és ahol már annyit tudunk az emberi agy működéséről, miért hisszük még mindig, hogy „minden fejben dől el”? És miért nem fogadjuk el, hogy a mentális betegségek bárkit utolérhetnek, anyagi és társadalmi státusztól függetlenül?