Szinte felhőtlen boldogság – Számomra ez az 5 dolog az anyaság legcsodálatosabb pillanata
Beszéljünk a rózsaszín, habos-babos, idilli pillanatokról is!
Beszéljünk a rózsaszín, habos-babos, idilli pillanatokról is!
Nincs olyan, hogy „a testvérek már csak ilyenek”, és akkor sem normális a testvéri erőszak, ha a családok legalább 80 százalékában elterjedt ez a viselkedés.
„Ha valaki átjött volna, és azt mondja, hogy menj, és feküdj be a kádba, addig én ott ülök a gyerek mellett, hozd rendbe magad…”
És téged mi szokott átlendíteni a beláthatatlan nehézségeken?
A maszkulinitás újradefiniálásért kiált, állítja Steiner Kristóf, aki szerint itt az idő, hogy kijavítsuk a múlt tévedéseit, meggyógyítsuk a sebeket, hogy aztán elindulhassunk egy kiegyensúlyozottabb jövő felé. Ők pedig Görögországban már meg is kezdték a régi keretek újrarajzolását egy csak férfiaknak szóló elvonulással.
„A művészet terápiás hatása abban rejlik, hogy az életről, annak mélységéről, sűrűségéről, az emberi psziché bonyolultságáról beszél. Olyan élményeket, érzelmeket, emlékeket hoz felszínre, amelyeken mindannyian osztozunk, akik az emberi faj tagjai vagyunk. A születésünktől a halálunkig.” – Pszichológus szerzőnk arról ír, mely művészeti alkotásokból tanult legtöbbet az emberi lélekről.
A kapcsolat válságán tudatosság nélkül nem segít a különlét. Sőt, csak mélyíti a problémát. Vagyis nincs olyan, hogy „legyünk külön, majd meglátjuk” – mondja szakértőnk, Geist Klára pszichoterapeuta. Olvassátok el a cikket, és még sok információt megtudhattok arról, mikor javít a párkapcsolaton a szeparáció, és mikor rombolhatja szét végleg.
Bár nagy a csábítás, hogy rögtön egoistának minősítsük a szószátyár embert, a túl sok beszéd hátterében számos tényező állhat. Milanovich Domi azt is elmondja, hogyan kezelhető jól a szócunami: