Ők szóltak, de nem hallgattak rájuk
Figyelmeztetések, amelyekre jó lett volna idejében hallgatni. Végül mindegyik igaznak bizonyult, ám az elutasító hozzáállás emberéletekbe került:
Figyelmeztetések, amelyekre jó lett volna idejében hallgatni. Végül mindegyik igaznak bizonyult, ám az elutasító hozzáállás emberéletekbe került:
Vendégszerzőnk ismeri a depressziót, kívülről-belülről. És megírta, hogyan (nem) érdemes segíteni.
Sok tényezőn múlik, hogy egy mostoha édes lesz-e, vagy gonosz.
Egy vizsgálat szerint csak tovább nehezítjük a gyerekek számára az érzelmeik szabályozását, ha okoseszközöket adunk a kezükbe a nehéz pillanatokban.
„Az, hogy egy gyerek nem a biológiai szüleivel nő fel, társadalmi rétegeken átívelő, közös élettapasztalat volt a tizenhatodik–tizenkilencedik században” – mondja Erdélyi Gabriella. A történész arra hívja fel a figyelmet, hogy „sok minden, amiről azt hisszük, »régen úgy volt«, főleg a XIX. század találmánya”. Például a nemzet fogalma, az otthonukba zárt anyák kultusza, vagy a nukleáris család elterjedtsége. Hogyan éltek a felmenőink valójában? Interjú.
A vakcinák biztonságossága mellett sok minden más is foglalkoztatta a tudósokat az egyik vezető folyóirat adatai szerint. Korunk nagy kérdései tíz pontban.
„Sajnos a megfázás is vírus, és hiába hordja ki Botika lábon, attól még az én gyerekeim vígan ágynak dőlhetnek tőle. Szívás, de ez van. És ez az, amiben leginkább nézetkülönbségek tudnak lenni” – írja Szabó Anna Eszter, aki azt is hangsúlyozza: sok szülőnek kevés a segítsége, vagy nem támogató a munkahelye, ezért nehezen tudja megoldani, hogy otthon maradjon a beteg gyerekkel. Hogy megy ez külföldön? Ennek járt utána.
És nektek melyek a legkedvesebb gyerekkori ízemlékeitek?