Balatoni József: Ez volt talán az utolsó táborom
Idilli jelenetek, sok nevetés, igazi tábori hangulat, mégis ott lappang a kimondatlan kérdés: lehet, hogy ez volt az utolsó?
Idilli jelenetek, sok nevetés, igazi tábori hangulat, mégis ott lappang a kimondatlan kérdés: lehet, hogy ez volt az utolsó?
Bár a hüllőagy létezését évtizedek óta cáfolják az evolúciós idegtudósok, a fogalom mégis állandóan felbukkan pop-pszichológiai írásokban, de még lélektani tankönyvekben is. Hogyan terjedt el ez a téves nézet, és mi a baj vele?
Szerzőnk elmondja, milyen fontos tanulságokat szűrt le a harmincas éveire. Melyikkel tudtok azonosulni?
„Ezek a mai fiatalok!” „Régen még lehetett bízni az emberekben” – Gyakran halljuk ezeket a mondatokat, de tényleg sokkal jobb emberek voltak szépanyáink-apáink?
Hogyan látják a multikulti kapcsolatukat azok a magyar nők, akik külföldiekhez mentek feleségül? És hogyan változott a saját magyarságukhoz való viszonyuk eközben? Z. Kocsis Blanka érintettekkel beszélgetett, és azt is összefoglalta, mire számíts egy multikulti szerelemnél.
A daganatos betegségben elhunyt kislány, Izus édesanyja újabb írásában ad hírt arról, hogyan élik meg a gyász közepette a mindennapjaikat, miközben a kislány hiánya sohasem szűnő fájdalmat jelent.
Indul a nyári fesztiválszezon, melegítsünk hát be őrülten mulatságos és olykor gyalázatos emlékeinkkel! Kommentben várjuk a ti történeteiteket is.
„Aki a hazáját nagyon szerette, de kit a hazája nem szeretett” – énekeli Bródy János, és szerzőnk, akinek öt gyerekéből három elhagyta az országot, hasonlóképpen érez: