• Élet
    • WMN Life
    • WMN Egszsg
    • WMN Szpsg
    • WMN Otthn
    • WMN Suli
    • WMN Szex
  • Kult
  • Zizi
    • WMN Zizi
    • WMN Play
  • Júzer
    • WMN Júzer
    • Re:Start
  • Ügy
    • WMN Ügy
    • WMN PWR
    • Holnap
  • VIM
  • Videó
    • Elviszlek magammal
    • Az élet sava Borcsa
    • Te + én
    • Csak neked mondom
    • Korszak
    • További videók
  • WMN KNYHA
  • WMN Event
    • Hello, WMN!
    • SzuperWMN
  • Podcast
    • Popfilter
    • Beszélnünk kell!
    • Bátorságlabor Hesnával
    • Komposzt
    • Mindent bele!
    • Közös hang
  • WMN Nyár
WMN Play
WMN Hírlevél
wmn-play
  • Élet
  • Kult
  • Zizi
  • Júzer
  • Ügy
  • VIM
  • Videó
  • WMN KNYHA
  • WMN Event
  • Podcast
  • WMN Nyár
  • WMN Life
  • WMN Egszsg
  • WMN Szpsg
  • WMN Otthn
  • WMN Suli
  • WMN Szex
  • WMN Zizi
  • WMN Play
  • WMN Júzer
  • Re:Start
  • WMN Ügy
  • WMN PWR
  • Holnap
  • Elviszlek magammal
  • Az élet sava Borcsa
  • Te + én
  • Csak neked mondom
  • Korszak
  • További videók
  • Hello, WMN!
  • SzuperWMN
  • Popfilter
  • Beszélnünk kell!
  • Bátorságlabor Hesnával
  • Komposzt
  • Mindent bele!
  • Közös hang

Felismered a legnagyobb orosz klasszikusokat egy mondat alapján? – WMN-kvíz

2022. május 15. | RB

Ma 131 éve született Mihail Bulgakov, az orosz irodalom egyik leghíresebb szatirikus alkotója, aki már gyerekkorában írásaival szórakoztatta magát és a családját. Születésnapja alkalmából a legnagyobb orosz írók műveiből szemezgettünk. Ti vajon kitaláljátok egyetlen mondat alapján, hogy ki lehet a szerzője? Gyakornokunk, Révész Boglárka kvíze.

–

További cikkeink

  • „Mintha egy bántalmazó kapcsolatban gyűjtögetett látleletet olvasgatnánk” – Lana Del Rey gyönyörű-ronda világa
  • „Jó, hogy végre megértünk arra, hogy 44-es, 46-os nők is szerepelhetnek kifutón” – Interjú Szegedi Kata divattervezővel
  • Hollywood csiszolatlan gyémántja – 99 éve született Ava Gardner
  • A háttérben érzi a legjobban magát, pedig sokan Diana hercegnéhez hasonlítják – Ő Ukrajna first ladyje, Olena Zelenszka
  • Villámgyors gyümölcsös édességek meleg nyári napokra

Révész Boglárka legnépszerűbb cikkei

  • „Nem varázsszer, de egészségjavító hatása lehet” – Ezeket érdemes tudnod a teljes értékű növényi étrendről
  • A fű kék, az ég zöld, a szó pedig színes – Ilyen az élet szinesztéziával
  • Azt hisszük, hogy tudjuk, mire vágyunk, pedig valójában fogalmunk sincs – A tudomány szerint rosszul keressük a szerelmet
  • Én nem fogok lemondani róla soha! – Élet egy Down-szindrómás ikertestvérrel
  • „Ez a mi titkunk, hercegnőm” – Elolvastuk Berkesi Zsuzsa Jó leszek című regényét
Ne maradj le a jó életről!
Iratkozz fel a WMN hírlevelére!
WMN.hu nyitóoldalUgrás a WMN.hu nyitóoldalára
LIKE 0 Like
DISLIKE 0 Dislike
24 Megosztás
Ajánlom másnak is:
Szólj hozzá a Facebook-on!Szólj hozzá a Facebook-on!

Neked ajánljuk

WMN-kvíz: Kötelező olvasmányok kafkásítva – Felismeritek az eredetit?

WMN Play – 2020. július 3. – SZL

Ezt nem láttuk jönni

27 like / 3 dislike 75 megosztás

Mennyit tudsz az Egyesült Államokról? – A WMN függetlenség napi kvíze

WMN Play – 2022. július 4. – TÉZS

Elnökök, államok, polgárjogi mozgalmak. Hány pontot értél el?

0 like / 0 dislike 2 megosztás

Felismered, ki írta a verset: Ady Endre vagy József Attila? – WMN-kvíz

WMN Play – 2022. július 3. – DD

Ady vagy József? Endre vagy Attila?

0 like / 0 dislike 67 megosztás

„A Duna-parton sohse éltek boldog, erős, kacagó népek?” – WMN-kvíz Európa második legnagyobb folyójáról

WMN Play – 2022. július 1. – FB

Lássuk, mennyire kened-vágod a Dunát!

0 like / 0 dislike 29 megosztás

„Porto dolgozik, Braga imádkozik, Lisszabon bulizik” – WMN-kvíz: te mennyit tudsz Portugáliáról?

WMN Nyár – 2022. június 23. – PZs

Neked mi jut Portugáliáról először eszedbe: a fociválogatott, egy régi történelemóra a földrajzi felfedezésekről, egy ismerősöd nyaralós fotói, vagy azon gondolkozol, lényegében nem spanyolok-e ők is? Ideje, hogy teszteld a tudásodat erről a különleges országról!

0 like / 0 dislike 29 megosztás

WMN-kvíz: Milyen nyaralótípus vagy?

WMN Nyár – 2022. június 21. – TF

Végre itt a nyár, és ha szerencsések vagytok, akkor mindennek ellenére (horribilis árak, szabadságok és nyári szünetek) eljuttok nyaralni. De vajon városba, vízpartra, esetleg természeti kalandozásra érdemes indulni? Ha kitöltitek a kvízünket, kiderül, milyen nyaralótípusok vagytok, és hova érdemes utaznotok.

0 like / 0 dislike 16 megosztás
kvíz irodalmi kvíz orosz irodalom

Legfrissebb

Dr. Gyurkó Szilvia: Egy közterületen maszturbáló emberről készült felvétel nyilvánosságra hozataláról – Gyerekjogász szemmel a kerepesi HÉV-ügy

WMN Ügy – 2022. augusztus 19. – GySz

„Kérdés azonban, hogy az önbíráskodás valójában kiről szól, és kinek az érdekét szolgálja. Az sértettekét, áldozatokét, vagy azokét, akik így megélhetnek egyfajta hatalmat, erőt, ítélkezési lehetőséget.” Olvassátok el gyerekjogász szakértőnk fontos írását a kerepesi ügyről!

Minden megváltozott, és semmi sem – Időutazás a ’20-as évekbe az Alakok podcasttal

Kult – 2022. augusztus 19. – GyD

Ha te sem tudtad, mit csinált régen egy kártyamester, nevezhetjük-e a kintornást korabeli DJ-nek, vagy hogy az Illatos út mitől illatozott voltaképpen, akkor mutatunk neked egy jó podcastot – amiben mindezeket ráadásul Kosztolányi Dezső meséli el neked (a legjobb mai színészek hangján).

Szentesi Éva: Nem mindegy neked, hogy a másik miben megy ki az utcára?!

Kult – 2022. augusztus 19. – SzÉ

„Én magam szólok bele az öltözködésembe, és remekül le is tudom rántani magam a negatív véleményemmel” – de másnak miért is van köze hozzá? – kérdi kolléganőnk, és íme, az apropó:

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >
Facebook E-mail Viber Twitter LinkedIn Pinterest

Legkedveltebb

Így lesznek a mélyen hívő családok gyerekeiből ateisták, a világi szülőknek meg vallásos gyerekeik

WMN Life – 2022. augusztus 13. – KC

Álmomban töltőtollal írok spirálfüzetbe – A balkezesek fura tárgyai és még furább viszonyai egyes tárgyakkal

WMN Zizi – 2022. augusztus 13. – TF

Hurrá, becsajozott a pasim! – Féltékenység nélkül osztozni a szerelmen?

WMN Life – 2022. augusztus 13. – KAd

A kislány, aki senkinek sem kellett – Szandra története

VIM – 2022. augusztus 17. – WMN

5 + 1 zseniális tehetség, aki a Disney legkegyetlenebb gonosztevőit inspirálta

Kult – 2022. augusztus 14. – MZS

WMN közösség

WMN

Instagram

#babiczkytibor Sziasztok, @csepelyi_adrienn vagyok, gyertek velem, ma beviszlek titeket a tutiba a Szigeten 💃🏻😘 
Figyeljétek a storynkat, indul az őrület! 

#szigetfestival #buli #zene #fesztivál Sziasztok, itt @radojka.filakovity (és a szem alatti táskáim, amik akkorák, hogy már külön entitásnak számítanak). Ma az én napomat követhetik itt végig - egészen a Balatonig. 💻🧜🌊 #fodorákos “A látvány, amiben elgyönyörködnék életem végéig: az Alpok” - @radojka.filakovity #szvorenedina @fialaborcsa sztoriban meséli el ennek a csodás vegán rámennek a receptjét. Tegye fel a kezét gyorsan minden rámen rajongó és udon őrült! 🙋🏻‍♀️🙋🏻🙋🏽‍♂️ Vagy! Koppintson kettőt a képre. 🍜🍜🍜 A mai étel két különböző megközelítése azért is izgalmas, mert Fiala Borcsa @fialaborcsa vendége, Pataki Zita @patakiziti – aki ráadásul a Tisza mellett nőtt fel, így már gyerekkorában nagy rutinra tette szert a hal elkészítésében – már kismilliószor készítette, Borcsának viszont ez volt az első próbálkozása a harcsapaprikással... de akkor azonnal négy kamera (és a YouTube teljes közönsége) előtt vágott bele. Az élet sava Borcsa 2.0 konyhájában Pataki Zita és Fiala Borcsa főzik le egymást, szigorúan barátságosan.
#wmn #wmnmagazin #savaborcsalefőzlek #fialaborcsa #patakizita Sziasztok, @szentesieva vagyok! Ma az én napomat követhetitek végig instastoryban! Tartsatok velem! A Korszak negyedik adása újra a média világába kalauzol minket, azonban a zene helyett ezúttal a tévézés és az online-tartalom-gyártás kerül a középpontba – azon belül is a kettő közötti kapcsolódási pontok és különbségek. Míg Barna tévés riporteri múltja ellenére az interneten talált magának közönséget @sikidegvagyok nevű Instagram- és TikTok-oldalával, @millair Dávid a kereskedelmi tévében és a filmes szakmában vált ismertté, ahol 26 éves korára olyan sikereket tudhat magáénak mint az X-Faktor műsorvezetői pozíciója, valamint számtalan filmszerep, mind hazai, mind nemzetközi produkciókban. A produkciót a @compact_tv csapata készítette, a műsorvezetők Nyáry Luca (@spiritophile) és Taraczky Mila. 
Linkért kattintsatok a storynkba!

#wmn #wmnmagazin #korszak #nyáryluca #taraczkymila #millerdavid #sikidegvagyok #zgeneráció #szponzoráltegyüttműködés A mai hírlevelet @dtothkriszta írja! Ha nem szeretnél róla lemaradni, akkor iratkozz fel a bionkban elhelyezett linken! A ruhával, amit viselünk, üzenünk magunkról – akár azt, hogy lehetőleg senki ne vegyen észre, akár azt, hogy mindenki. Ezt már régóta tudjuk, de az sokaknak csak az elmúlt években kezdett fontossá válni, hogy a ruháiknak történetük legyen, és ezek jó történetek legyenek, amiket mi mesélünk tovább azzal, hogy viseljük őket. 👗👠👒👖👕
A podcast forgatásra @szentesieva a kedvenc nyári csizmáját húzta fel, ami a húgáé volt, @korn.anita nyolc évet várt a beszélgetés során viselt pöttyös felsőre, @szannae a családi parasztházban talált, korábban Takács Marika (igen, a bemondónő) által viselt nadrágban érkezett, @radojka.filakovity-nak, a beszélgetés moderátorának pedig a Szentesi-féle gardróbvásárból származik a pólója. További érdekességekért katt a storynkban a linkre!
A Mindent bele! új részében tehát ruhák, történetek, körforgások, megfelelő kezelési és tudatos gardróbépítési tippek ítélkezésmentesen. Ti mivel folytatnátok a jó tanácsok sorát?

#wmn #wmnmagazin #mindentbele #ruhastory #fenntarthatodivat #szentesieva #kornanita #szaboannaeszter #filákovityradojka “Mi lenne, ha innen leugranék?” - híres utolsó mondatok rovatunkból. Spoiler: túléltem. 😅😍 @szannae Sziasztok! @csepelyi_adrienn vagyok és a viharos Balaton-partról jelentkezem, ma az én napomat követhetitek az Insta-storynkban! Hoztam bikinit is az útra, csak hát minek 🤌🏻

#balaton #strand #vihar Fiala Borcsa és Tomán Szabina főzése közben az is kiderül, Szabina hogyan kezdett el életmódváltással foglalkozni, mi volt a modellek között a legextrémebb fogyókúra, neki hogyan sikerült leadnia négy hónap alatt a várandósság alatt felszedett plusz 30 kilót. De az is kiderül, hogy ő milyen konyhai emlékeket őriz a gyerekkorából, és ezekből mit szeretne átadni a gyerekeinek. Az élet sava Borcsa barátságos konyhai nokedlicsatájában Tomán Szabina @tomanszabina  és Fiala Borcsa @fialaborcsa  dobálják egymást tojással... vagyis csak majdnem.
#wmn #wmnmagazin #savaborcsalefőzlek #fialaborcsa #tománszabina #tóthkrisztina @girlzonboard Flóra sült fokhagymás és paprikás tészta receptjét megtaláljátok storyban, olcsó és hidegen is nagyon finom! #szlukovényikatalin @szannae Jane Goodall interjúját olvasd a wmn.hu-n, vagy a mystorynkba kattintva! Viszlát hétvége! Csak annyi instrukciót kaptak, hogy készítsenek valamilyen citromos desszertet, aminek egy eléggé hasonló gondolat mentén futottak neki, hogy aztán az eredmény mégis egészen különböző legyen. És miközben elkészült a pohár desszert és a direkt fejre ejtett citromos pite egyszerűsített verziója, mi másról is beszélgethettek volna, mint a konyhai malőrjeikről, felgyújtott konyhai eszközökről, a földre tálalt ünnepi vacsorákról, hogy te is lásd: csak az nem hibázik, aki soha nem csinál semmit. Az élet sava Borcsa 2.0: Havas Dóra @havasdora.hu  és Fiala Borcsa @fialaborcsa  citromos édességet készít.
#wmn #wmnmagazin #savaborcsalefőzlek #havasdóra #fialaborcsa Nagyon durva ez a hőség, de azért imádjuk a nyarat ☀️ Apropó, olvastad már az e heti hírlevelünket? Ha nem, akkor irány a postaládád! 💌 Ha pedig még nem vagy feliratkozva, akkor hajrá, különben exkluzív WMN-tartalmakról maradsz le, például @kollaragines illusztrációiról is.💗
#wmn #wmnmagazin #wmnhirlevel 🌈 Mi itt vagyunk! Kivel találkozhatunk a Pride-on? ❤️🧡💛💚💙💜
Követés
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • TikTok
  • Impresszum
  • Kapcsolat
  • Tartalom felhasználása
  • ÁSZF
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Adatvédelem
  • Felhasználási feltételek
  • Médiaajánlat

© 2022 wmn.hu – WMN Média Kft.