A tiltás soha nem volt megoldás – Öt évtizeddel az amerikai nők döntési jogát garantáló ítélet után is az abortuszról vitatkozunk
„Ha minden terhesség tervezett lenne, akkor sem tudnánk felszámolni az abortuszt.”
„Ha minden terhesség tervezett lenne, akkor sem tudnánk felszámolni az abortuszt.”
A testszégyenítésnek számos formája van, és nem csak a túlsúlyos embereket érinti. Ezek a ti történeteitek azokról az esetekről, amikor a vékony testalkatotok miatt ért bántás, megkülönböztetés benneteket.
Nem veszélyesebbek a gyerekekre az oltás mellékhatásai, mint maga a koronavírus-fertőzés? Nem veszélyes-e beadatni, amikor még nem tudjuk, milyen hosszú távú mellékhatásai lehetnek? Mire figyeljünk, mielőtt beoltatjuk a gyerekeinket? Dr. Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Országos Érdekképviseleti és Szakmai Egyesületének elnöke válaszolt a legégetőbb kérdésekre.
A próbatételes gyerekekről sok tekintetben lemond a rendszer – néha még maguk az orvosok is –, az anyák azonban ritkán. Jáger Mónika a legnagyobb alázattal és kitartással támogatja a kisfiát, maradék erejével pedig azért küzd emberfeletti módon, hogy a sorstársait segítse.
„Gondolkodjunk másképpen a gyermekotthonokban élő gyerekekről, ez az első és legfontosabb lépés! Ismerjük meg őket, lássuk meg a problémáikat, és nyújtsunk számukra segítő kezet. Ha ugyanis megfelelően reagálunk rájuk, akkor meg fogják tanulni, hogy értékesek, és más sorsot is választhatnak, mint amilyet, mondjuk, a szüleik választottak.”
„Csontokkal csak a kutyák játszanak. Elöl deszka, hátul léc. Biztosan anorexiás…” A vékony embereket is rengeteg bántás éri, erről ír vendégszerzőnk, aki maga is érintett:
Mi zajlik bennünk, amikor arról döntünk, hogyan és mennyit adományozzunk? Kiről szól valójában a jócselekedet? Mivel segítünk igazán? Mi az a hatékony altruizmus? Mint oly sok mindenre, a tudomány erre is választ ad. Íme:
Klímakatasztrófa, online pornó, társadalmi egyenlőtlenségek. Mikor, mit és mennyit mondjunk róla a gyereknek? Belőle kéne kiindulni, de ehhez jó lenne tudni az életkori sajátosságait. Ebben segít Szél Dávid hiánypótló könyve, A tabuk és dilemmák a gyereknevelésben. Interjú.