Szentesi Éva: Jóska, Pista meg a tyúkszar a palánkon – avagy: a boldogság vámszedői
Ha egyszer Szentesi Évának eldurran az agya, akkor ő kőkeményen beolvas bárkinek. Most épp a semmitmondás nagymesterei kapták meg a magukét. Kamatostul...
Ha egyszer Szentesi Évának eldurran az agya, akkor ő kőkeményen beolvas bárkinek. Most épp a semmitmondás nagymesterei kapták meg a magukét. Kamatostul...
Mit tesznek a magyar nők a szépségért? Vagyis hívjuk inkább jól ápoltságnak - mert a legtöbbjük szerint leginkább ehhez van köze a szépségüknek. Az biztos, hogy bármit tesznek is érte, az arcukkal sokkal elégedettebbek, mint a testükkel. Kétharmaduk más külsőt szeretne... Nagy Szépségteszt, eredmények, második rész.
Meddig mehet el a tanár, ha pad alatti levelezésen kapja a diákjait? A szakértő véleménye a megalázott kilencéves kislány történetéről.
Kilencéves. És életében először szerelmes. Levelet ír a fiúnak, titokban. Egy közös barátot kér meg, hogy átadja... óra közben, a pad alatt. Ami ezután történik, azon az osztály jól mulat, de az ő szíve beletörik. Igaz történet, egészen rendhagyó módon elmesélve.
Amikor a 82 éves, madárcsontú, csodálatos tekintetű dr. Jane Goodall azt mondta budapesti előadásban, hogy azért utazik évente háromszáz napot, mert küldetéstudata van, elkezdtek potyogni a könnyeim. Most egy anya-lánya párbeszédet olvashattok Jane előadása kapcsán a közösségről, a tudatosságról, valamint a felelősségről, mely mindannyiunké...
Higgadt elemzés dr. Gyurkó Szilviától arról, ami a sokat támadott UNICEF-kampány ügyében történik. Főszerkesztői előszóval, ami egy az ügyre rálátó, de abban részt nem vevő magán- és szakember különvéleménye.
Több mint ötezren töltöttétek ki a Nagy Szépségtesztet. Amiből világosan kiderült, hogy a szépség megfoghatatlan. Vágyunk rá, de nem merjük elhinni magunkról, hogy szépek vagyunk. Pedig a válaszadók 93 százaléka szerint minden nőben van valami szép. Benned is!
Melindát és Klárit a véletlen sodorta egymás mellé (már, ha hiszünk a véletlenekben). Hogyan lettek kisbabáért küzdő sorstársakból barátok, aztán egymás támaszai? És miért döntöttek úgy, hogy nemcsak magukon, hanem másokon is segítenek? Ismerjétek meg a „Bibéket"!